Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok benne biztos,...

Ha nem vagyok benne biztos, hogy helyes a mondandóm (idegen nyelven), akkor inkább nem szólalok meg. Miért nem merek? Hogyan lehetne ezen javítani?

Figyelt kérdés

Angolból középfokúm van, de nem nagyon használom a nyelvet, legfeljebb, amibe a neten belefut az ember mindenfelé angolul, azokat elolvasom.

Most már nyelvet is tanulok, amin ha muszáj, már tudok kommunikálni, meg tudom értetni magam, még ha nem is tökéletesen nyelvtanilag. Bár ezt sem nagyon van alkalmam használni, csak neten olvasgatok, és csak a tanárommal gyakorlom a beszédet.

A bajom azzal van, hogy ha nem vagyok benne biztos, hogy nyelvtanilag helyet, a mondandóm, sokszor inkább meg se szólalok, és ez zavar.

Órán azért mostanában már kezdem magamra erőltetni, hogy mondjak valamit, jobb, mint a semmi, és az alakulgat is, hiszen azért van a tanár, hogy kijavítson.

De pl. facebookon tagja vagyok több olyan csoportnak is, amiben más nyelven zajlik a kommunikáció.

Sokszor szólnék hozzá, vagy írnék valamit, de ha nem sikerül magamat 100%-ig meggyőzni, hogy ez így tökéletes nyelvtanilag, akkor inkább hagyom az egészet.

Pedig egyik nyelv esetében sem olyan a közösség, ahol piszkálódnának a nem tökéletes nyelvhasználat miatt. Valamiért mégsem merem :(



2014. okt. 14. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerős, és nehéz túllépni rajta. Leginkább nekem úgy sikerült, hogy tudtam beszélni egy-két eredeti némettel, és megértették, hogy mit akarok mondani. Így egyre nagyobb lett az önbizalmam, bár még most is vannak azért gátlások.
2014. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez visszavezethető azokra a túl görcsös iskolai nyelvórákra. Ahol jellemzősen a tanár - meg ezáltal az osztálytársak - ha valamit nem mondasz tökéletesen, már szinte a fejedet veszik. Ez ráragad az emberre, és élesben meg végképp nem mer megszólalni, attól félve, hogy nehogy rosszul mondja.
2014. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is az iskolában belénk nevelt görcsök miatt van ez. Tapasztalatból mondom, hogy egy adott idegen nyelv anyanyelvi beszélői nem röhögnek ki, ha helytelenül fogalmazok, szívesen segítenek, egy-két nyelvtani hibától még teljesen érthető marad, hogy mit akartam kifejezni. Merj megszólalni, akár hozzá is teheted, hogy bocs, még nem vagyok perfekt, de igyekszem; a kezdeti hülye érzés után már nagyon könnyen fog menni :) Gyakorlás és hibázás nélkül semmit nem lehet megtanulni, és egy rosszul ragozott szó igazából nem is hiba, csak MÉG nem tudod jól. Gondolj arra, hogy te is milyen jól megértesz egy külföldit, aki töri a magyart, visszafelé is ugyanígy működik.
2014. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

munkám, és hobbim miatt is elég sokat kommunikálok angol nyelven, és szerintem marhaság ezzel foglalkozni.


Én pl azt vettem észre, hogy egy csomó másik ember, aki nem angol anyanyelvű, ugyanúgy hibásan beszél. De ezek a hibák nem olyan nagyok, hogy ne lehessen őket megérteni. igy a te hibáidat is észreveszik, de attól függetlenül megértik, mit akarsz mondani.


Én pl azt vettem észre, amikor elkezdtem az idegenforgalomban dolgozni, hogy nem is az én angoltudásom számít, hanem a partneré. A született angolokkal iszonyat könnyedén beszéltem, nagyon jól érteni őket, és ők is jól értenek engem, a hibáimmal együtt. Viszont ha valaki kevésbé jó angolos, pl egy brazil vendég, vele sokkal nehezebb a beszélgetés. viszont idővel a jó angolos vendégek felhúzzák a nyelvtudást, és ezáltal jobban megértenek azok is, akik nem beszélik olyan jól a nyelvet.

2014. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálam is az iskolai időkre vezethető vissza, de nálam az egyetemi évekre. Germanisztikát (németet) tanultam, és ha valamit rosszul mondtam, vagy írásban hibát ejtettem, a tanárok olyan szavakat vágtak a fejemhez, hogy néha az életkedvem is elment. Amikor elvégeztem a képzést, kimentem Németországba, és először gátlásaim voltak, amit az egyetemen megélt leszidásoknak tudok be. :( DE! Németországban nagyon jó tapasztalatokat, élményeket szereztem. Ott nem néznek le, ha valamit rosszul mondasz, sőt engem mindig megdicsértek, hogy milyen jól beszélem a nyelvet, noha néha hibákat is ejtettem. Egy németországi nyelvtanfolyam elvégzése után pedig még nagyobb lett az önbizalmam. Tehát, a hangsúly az önbizalmon van. Mondani kell bátran, még ha nem is vagy biztos benne. Hidd el, ha akarják, meg fogják érteni, mit akarsz kifejezni.

24/L

2014. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!