Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy kidobjam a fölösleges régi kacatokat?

Figyelt kérdés
Alig férek el a lomoktól a szobámban. Évente 2-3 alkalommal belekezdek egy nagytakarításba, és elhatározom, hogy most minden fölösleges vacaktól megszabadulok, de aztán előkerülnek nagyon régi, óvodai/általános iskolai emlékek, pl. mindenféle jegyzetek, kis tárgyak, levelek, fényképek stb. és nincs szívem kidobni őket, pedig a nagy részük olyan emberekre emlékeztet, akikre amúgy máskor soha nem is szoktam már gondolni és már rég nem tartjuk a kapcsolatot. Így végül mindig minden visszakerül a polcokra, szekrényekbe, a kacatok meg csak gyűlnek. Hogy vegyem rá magam, hogy kiselejtezzem őket?
2014. aug. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Rakd őket dobozokba, azokat meg tedd valami olyan helyre, ahol nem zavarnak. Rendszerezheted is őket, írd azt rájuk pl.: fényképek, levelek, tárgyak. És legyél könyörtelen. Ami tényleg nem kell, azt dobd ki. De csakis akkor, ha utána nem bánod meg.
2014. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megbánnám, mert mondom, amikor épp nem takarítok, eszembe se jutnak azok a cuccok. Csak amikor előkerülnek, akkor jut eszembe, hogy egyáltalán léteznek, és olyan jó visszaemlékezni, és a végén sosincs szívem kidobni semmit.
2014. aug. 8. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még fiatal vagy, akkor valószínűleg kinövöd, én is ezt csináltam egész általános iskolában. Még ilyen értelmetlen papírfecniket is megtartottam, zsebkendőket, köveket különböző helyekről, tényleg akármit, de aztán úgy 18 évesen elértem abba a korba, hogy fölöslegesnek tartottam az összeset, és egy adandó alkalommal kivágtam az összeset a kukába.

Ha nem vagy már fiatal, akkor szerintem keress valami segítséget, mert ha ennyit gyűjtögetsz, az az évek során a körülötted lévők életét is meg fogja majd nehezíteni. Szerintem keress egy családtagot, vagy valami rendszerető ismerőst, aki leül veled selejtezni, és meggyőz arról, hogy fölösleges dolgokat őrizgetsz.

2014. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ki kell dobni a régit hogy jöjjön az új :) (persze nem minden esetben, mert akkor nem létezne hosszú távú kapcsolat) :D
2014. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülye ötlet,de fotózd le a tárgyakat,amik sok helyet foglalnak,mielőtt kidobod. Esetleg csinálj rá külön albumot.
2014. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen vagyok én is, mindig "rendet rakok" és kiszórom ami nem kell. Ezzel azt érem el, hogy átnézem a cuccokat és visszarakom máshogy a helyükre. :D Tavaly volt festés, akkor ki lett pakolva. Most a legtöbb ilyen emlék dolog vagy amiket gyűjtök, meg sok kacat ládákban van a szobám sarkában. Egy részüktől tényleg megváltam, de sok értlmetlen dolgot lehet még találni. 20/F
2014. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig nehezemre esett kidobni az ilyen dolgokat. Fél nap volt mire átválogattam 2 fiókot. Aztán elköltöztem a szüleimtől. Most évente megyünk egyik albiból a másikba és a párom könyörtelenül kidob minden kacatot :) A gyerekkori dolgaim még mindig ott vannak a régi szobámban...
2014. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!