Ti is észrevettétek hogy a társadalom elkorcsosul? Ezalatt azt értem hogy egyre hülyébbek és romlottak az emberek. Már a fiataloknál is évről évre látni a külömbséget. Szerintetek miért van ez?
Több oka is van ennek.
A legfőbb oka véleményem szerint az,hogy nem engednek gondolkozni minket.Na,mondjuk ez a mondat a jelenlegi helyzetre igaz.
Az én generációm,vagy a nálam 3 évvel idősebbek,vagy fiatalabbak még abban nőttek fel,hogy gondolkozni kellett.Meg régebben nem vártak el tőlünk annyi mindent,mint a többiektől.
1995-ben születtem,2010-ben ballagtam általános iskolából.Akkoriban az NEM volt divat,hogy cigiztek egypáran(ketten a kb.24 fős osztályból),hanem ez szégyen volt,meg még titkolták a szüleik elől.Szerintem ez olyan 2012-től kezdett el elfogadottá válni(legalábbis felénk:GYMS megye),hogy cigizik a gyerek meg a szülei is tudják.Ezen meg fel vagyok háborodva,hogy a 14 éves nyolcadikas gyerekek ezt már TERMÉSZETESNEK veszik!Mi meg még csodálkoztunk rajta.
Visszatérve a gondolkozásra:nálunk az sem volt divat,hogy hülyék vagyunk,meg hogy minden héten hiányozzunk az iskolából.Ha valaki hülye volt,akkor annak segítettek,de azért néha ki is nézték.Ha valaki hiányzott,az hiányzott 1 napot,és ha már valaki 1 hetet hiányzott,akkor az nagyon beteg volt.Mindig pótoltuk a házikat,a tanulnivalót megtanultuk.Volt köztünk is kirívó eset(kb.3 fiú),akik nem tanultak,sőt később,amikor középiskolába kerültek,elkezdtek drogozni,meg alkoholisták lettek,de érdekes,mert a hülyéknek bejött az élet.(lett pénzük,gondolom dealerkedésből).
Nálunk gáz volt visszafeleselni a tanárnak,de az a 3 fiú kikészített egy tanárt(aki nem vívta ki magának nálunk a tiszteletet).Én minden egyes tanáromat tiszteltem,még azt is,amelyiket amúgy utáltam.Szerettem,ha tisztelhettem egy tanárt,meg felnézhettem rá,hogy azta,ő tanár,meg tök jó,hogy felkészít..stb.De soha a büdös életbe eszünkbe nem jutott volna,hogy megverjük bármelyiket is!
A másik,hogyha ilyen hülye pofákat vágtunk volna fényképezőgép előtt,hát úgy kinéztek volna minket,basszus...meg még a fiúknak is gáz volt ez,hogy ilyen grimaszolós képeket felrakjanak.Mi nem is tettünk ilyet fel soha.Mindig betartottuk azt a határt,amit be kellett tartani.
Amúgy a magunk módján nekünk is voltak hibáink,mi is hülyéskedtünk,mi is élveztük az életet,és nem élveztük azt,hogy el kell válni,mert akármennyire is szivattuk egymást,azért összetartottunk.Vittük egymásnak a leckét,puskáztunk,súgtunk egymásnak(dolgozat közben is,meg amikor feleltünk,akkor is).
Nem volt ez,hogy a fiúknak is már lányos,rózsaszín,kivágott felsőjük volt...szerintem ezek a fiúk ki is röhögik a jelenlegi "fiúkat"...
Lányoknál sem volt csücsörítős,push-up-os melltartó,meg félkopaszra nyírt fej.Nem kellett extra frizura ahhoz,hogy barátaid legyenek,meg márkás cuccok...ugyan már!
A zenék még nem drogos zenék voltaknálunk még senki nem szívott ragasztót zacskóból...nálunk ezek még nem történtek meg!
Most meg természetesnek veszik ezeket,és nekünk EL KELL FOGADNUNK SAJNOS,mert ilyen rossz lett a világ,meg ilyen VAK!Akik látnak belőle valamit és nem csak végignézik,azok elcsodálkoznak,hogy mi ez,és szörnyülködve gondolnak arra,hogy ÉS MÉG MI LESZ EBBŐL!?
- media
- felelőtlen nem törődöm szülők/annyit dolgozik, hogy nincs ideje a gyerekre/elvált szülők
- közoktatás
2es válaszoló: Ha nem írnád, nem hinném el, hogy nem az én generációmból való vagy, én 28 éves vagyok, és nálunk is ugyanez volt. Bár a szipuzás vagy mi a neve, az úgy tudom, már a nagyon régóta divat, de valahogy nálunk sem volt rá igénye senkinek, mi is elvoltunk a magunk kis dolgaival, de nem volt züllés, és ilyen mértékű értékrombolás, mint ma.
A globalizációt hibáztathatjuk, mert az előnyei mellett a hátránya, hogy szétrombolja a mikroközösségeket, például, mondjuk 20 éve egy falu jól működő gépezet volt, mindenki tudta, hol a helye, mit tölt be, és hogyan tud boldogulni, sokat segítettek egymásnak, jelenlétük volt egymás életében. Nyilván a falu szája is ott volt, mint íratlan törvényi garancia a közösség szabályainak betöltésére. Ezt megzavarták azzal, hogy bedobáltak a médiumok olyan hülyeségeket, miszerint kérdőjelezzünk mindent, és ezáltal lehetetlenség egy közmegegyezést kialakítani.
A másik oka abban rejlik valószínű, hogy míg mondjuk 100 éve megküzdöttek azért, hogy nyolcórás legyen a munkaidő, ma lelkiismeretfurdalás nélkül ledolgoznak 10-12 órát, és csodálkoznak, ha a saját családjukra nincs elég idejük.
A harmadik a fogyasztás, és az állandó információáradat, nincs ideje az embernek elgondolkodni dolgokon, mert már ott van a következő, amit át kellene gondolni, de arra sincs idő, mert és így tovább - és közben a felszínesség természetessé válik. Toleranciáról papolnak, de nem vizsgálják a másik szempontjait.
A fiatalok, a középiskolás generáció pedig szxcrni se tud telefon nélkül, ezt nem kellene engedni.
Nekünk sem volt okostelefonunk, sőt, nálunk anno a kis téglányi Nokiákat le kellett adni a portán a suli portásának, aki megőrizte őket személyifakkban, és valahogy nem is hiányzott. Helyette inkább játszottunk, tizenhét évesen is, mondjuk papírbehajtósat, amikor vicces mondatok jöttek ki, vagy maffiáztunk, vagy csak úgy beszélgettünk, énekeltünk - én sem értem, miért nevezik manapság ezt reménytelenül idejétmúltnak, holott a huszonéves generáció még nagyon nem az öregek közé tartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!