Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért felejtik el...

Az emberek miért felejtik el a férfi napot?

Figyelt kérdés
Ha nő nap van férfi nap miért nincs? Ez egy kicsit idegesítő, szerintetek?

#férfi nap #felejtik
2014. márc. 5. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nincs férfi nap? :D Mégis minek??
2014. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
63%
Valamikor van férfi nap csak nem szokás megtartani. Amúgy nőként úgy érzem egy ilyen férfiközpontú társadalomban tényleg pofátlanság lenne még férfi napot is tartani. Az olyan lenne, mint egy diktatúrában megünnepelni milyen szabadok vagyunk.
2014. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Van férfinap, ünnepeld meg nyugodtan.


Én inkább kihagyom. A volt férjem a második terhességem alatt jött rá, hogy inkább még élne és szórakozna, addig is én kerestem a pénzt, utána is én kerestem, hogy fizessem a lakáscsere miatt felvett hitelt, a számlákat, a gyerekek kiadásait, a kaját - amit én is cipeltem haza, ő csak kipakolt a hűtőből. A taknyos zsepijét se dobta ki hanem otthagyta a kanapén, ha ő vigyázott a gyerekekre abban köszönet nem volt, mert arra mentem haza a munkából hulla fáradtan, hogy kajamaradék keveredik a szőnyegen gyurmadarabokkal és játékokkal, a levetett ruhák meg a földön szétdobálva.

Minden egyes rohadt napom férfi-nap volt évekig, én most inkább nem ünneplem az életem hátralevő részében.

2014. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden nap férfinap, ma épp az egyik kollegám ízléstelen "viccét" kellett elviselnem a családon belüli erőszakról. Ja és a nőnapot sem tartom, felesleges erőltetett szexizmus.
2014. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Van benne sok igazság. De az én életemben vannak olyan lányok/nők akik mindig azt hiszi, hogy őket ünneplik. Ki nem állhatom az ilyeneket...
2014. márc. 6. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:
3. válaszoló arról te tehetsz ,hogy rossz párt választottál magadnak ,nem kéne általánosítani. A nők itt milyen diktatúráról beszélnek? Ha jól tudom már egyenlőség van egy ideje.
2014. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lássuk be, nőközpontú társadalomban élünk, a birka férfiak meg adják is alájuk a lovat.


persze a közhely azt diktálja, hogy midnen férfi erőszakolós urolkodási kényszeres bűnöző, de sem a tudományos statisztikai adatok, sem a szemályes tapsaztalatok nem azt mutatják, hogy a férfiak világában élünk.


ellenkezőleg: a férfiak rövidebb ideig élnek, boldogtalanabbak, többet dolgoznak, ennek ellenére többségük ugyanannyit keres, mint egy nő, sokkal nehezebb párt tlaálniuk, ha találnak, fizetésük felét elviszi...


a férfi egy pótolható elem a társadalomban, sőt sok is van belőle manapság, de ez ősidők óta így van, csak egyetlen értékes férfi van, a hatalommal rendelkező, a többi nem férfi, csak robot. ezeknek valóban tárgy a nő, aki semmit sem tud nyújtani a külsőjén kívül, de az alattuk elhelyezkedő robotférfiaknak már ez is elég nagy kecsegtetés, hogy emgalázkodjanak.


tehát a nők sosem lesznek érdekeltek a férfinapban, vagy a nemi egyenlőségben.

amikor egy nő panaszkodik, akkor több jogot és kevesebb felelősséget akar.

a kivételeket meg sem említem, annyira elenyésző.


ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy az egész egy szexista fogás mind2 oldalról, de sajnos ellensúlyozni kell a feminizmust valahogy, mert amikor előítéletből csuknak le egy férfit azért mert férfi, ott már életekről van szó.


szerintem nem az a probléma, hogy nincs férfinap, hanem hogy egyáltalán nincs tisztelet a nőkben a férfi iránt akkor, ha enm egy gazdag jóképű alak, még akkor sem, ha nem feltétlenül vívja ki a tiszteletlenséget. ugyanakkor túl sok nő kap tiszteltet, akinek egyáltalán nem járna ki.


nekem sokkal jobban tetszene, ha minden nap az egyenlőség meg a megértés napja lenne, és enm kellene emlékeztetni az embereket arra, hogy a környezetükkel foglalkozzanak.

2014. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek az utolsóval! Én ismerek olyanokat (természetesen nők) akik elvárják, hogy pattogjak nekik, de őt én nemérdeklem, csak pattogtat, meg semmi se tetszik neki! Hát lesz*rom!!
2014. márc. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!