Az agyban hol tárolódnak az emlékek?
Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 19:53
1/7 anonim válasza:
Egyes kutatások szerint nem az agyban tárolódnak hanem egy nagy közös energiahalmazban ,ahonnét az agy letölti az infót, ha kell neki. Kb mint a felhő alapú adattárolás. Persze ez sem 100% mint az sem hogy neuroncsoportok közt létrejött egyedi összeköttetés tárolná az adatokat .Mert erre is sok cáfolat van. Szóval egyelőre elég rejtélyes a dolog.
2/7 anonim válasza:
kíváncsi vagyok miféle "kutatás" is volt ez...
4/7 anonim válasza:
Az egyes érzéskvalitásoknak (pl. látás, hallás stb.) vannak megfelelő elsődleges érzőmezői az agyban, ahova bejut az inger, és másodlagos/harmadlagos mezői, ahol ezek összekötődnek-összehasonlítódnak korábbi emlékekkel, illetve más érzéskvalitásokkal (pl. egy öleléskor az agy összerakja a tapintást, szaglást, a másik látványát stb. egymással). Az emlékek tárolása tudtommal valahol ezekben a sokadlagos mezőkben történik (szóval az agykéregben), de az emlék rögzüléséhez szükség van más, kéreg alatti struktúrákra is (ezért lehet, hogy utóbbiak sérülésekor valaki újat már nem tud megjegyezni, de a régi emlékei előhívhatók). Ezek a kérgi mezők elég kiterjedtek, így az emlékek nem köthetők szorosan egy-egy körülhatárolt területhez.
5/7 anonim válasza:
2-es ,nézz utána, rengeteg meg nem magyarázható dolog van, amire képes az agyunk. Többek közt bizonyítottan képes hatással lenni az anyagi világra, sokszor sokféleképpen bizonyították már ezt is, csak a tudósok egy része ennek ellenére nem foglalkozik ezzel, mert félti a "tekintélyét"
6/7 anonim válasza:
Elosztva tárolódnak, mint egy hologramban. Az elméletek szerint a hosszú távú memóriát fehérjék rögzítik, a rövidtávút pedig áramkörök alkotják. Biztosat nem tudunk.
7/7 anonim válasza:
Szerintem az agykéregben kémiai kötésekként jönnek létre az emlékek (hivhatjuk ez a neuronok közötti kapcsolatnak is), az elektromosság "útját" ez határozza meg (egyébként valószinűleg nem csak az utját hanem az erősségét is meghatározzák, tehát ne digitális hanem analóg módon képzeljük el), feltételezésem szerint az Alcheimer kór is ezeknek a kötéseknek a kóros felbomlása miatt alakulhat ki, az agytörzs továbbitja az impulzusokat az agykéregbe az átmeneti memóriába ahol alvás közben "fixálódnak" az agykéregben létrejött kötések. Az agy külömböző részein tárolódnak az érzékszerveink által küldött jelek, ezért működhet visszafelé is az emlékezés, egy szimbólum, illat iz, hang is kiválthat emlékeket amiben ezek szerepelnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!