Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek van elege a karácsony...

Kinek van elege a karácsony mizériából, és kinek nincs?

Figyelt kérdés

Én személy szerint utálom az egészet.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Jár a zöld pacsi a válaszokért.



2013. dec. 12. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
éppen ma jutott eszembe ez a kérdés. :) Magukkal az ünnepekkel nincs bajom, de még az extra sütéssel- főzéssel, dekorálással sem. Viszont amióta párommal vagyok már nem ugyanaz mint régen. Az én családomban 3 nap evés-ivás-lustulás volt az ünnep, mindenki azt csinált amit akart. Itt viszont mintha házirend lenne kötelező beosztással. Egyik nap ide jössz másik nap odamész, gyere pontban 12-re, 13-ig evés, 14-kor ajándékozás stb. Mintha Spártában lenne az ember, azt is megszabják mennyit ehet (még az ajándékot is megszabják mit kérnek). Azóta őszintén szólva utálom az ünnepeket és gombóccal a gyomromban "várom".
2013. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen... A szeretet kötetlen ünnepe... Ismerős.
2013. dec. 12. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem megajándékozni a többieket és ők is engem. Ennyi a dolog. Ami a tévében, a boltokban, a templomokban megy, az hidegen hagy.
2013. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az első válaszolóhoz hasonlóan állok a dolgokhoz. A sütés-főzés, készülődés, dekorálás részét nagyon szeretem, van, hogy hetekkel karácsony előtt elkezdek nézegetni karácsonyi oldalakt, hogy inspirálódjak, de sajnos nem túl jó a viszonya édesapámnak a keresztszüleimmel, így általában görcsösen zajlik a karácsonyi vacsora, mindenki arra vár, hogy mikor robban ki a hatalmas családi veszekedés stb. de magával a karácsonnyal semmi bajom, nem vagyok egy grincs, de ez a része telhetne békésebben :)
2013. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a karácsonyt, mert téli szünet van, és nem a koliban kell szenvedni, de szinte csak emiatt. Ahogy idősebb lettem, sajnos egyre jobban megutáltam. Sokszor van veszekedés, és nem igazán van kedvem ünnepelni. A filmekben és mesékben látott karácsonyok sajnos elmúltak. Nem tetszik, de ez van.
2013. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magát az ünnepet szeretem, sőt a sütés-főzést,dekorálást is. De jelenleg egyetemistaként már két éve a karácsony csak a vizsgaidőszakkal egyenlő. Most is úgy fogok hazamenekülni a nehezebbnél nehezebb vizsgák után, és lesz rá 3 napom, hogy ráhangolódjak... És örülök majd, ha legalább azt a 3 napot ki tudom majd élvezni, anélkül, hogy a tanulás nyomasztana. Alig várom, hogy lediplomázzak, és ismét úgy tudjak örülni a karácsonynak, ahogy régen.
2013. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én szeretem a karácsonyt, de azt nem szeretem ha valaki emiatt teljesen megváltozik és mihelyst vége visszaváltozik
2014. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!