Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valakivel...

Miért van az, hogyha valakivel összeveszek, és tudom, hogy nekem van igazam, akkor is megsajnálom, hogy megbántottam?

Figyelt kérdés

Ha valakivel összeveszek, és tudom, hogy nekem van igazam akkor is megsajnálom, amiért beszóltam neki / megbántottam. Addig vagyok mérges ameddig kikiabálom magam, az úgy két perc és utána mindent "megbocsátok".


Példa erre:


Összeveszek tegyük fel az egyik testvéremmel, mert hülyeséget csinált. Leordítom, rá két percre már bűntudatom van. Később a harmadik testvérem is leordítja ugyanazért jogosan amiért én is, de itt már azt keresem, hogyan szóljak be a 3. testvéremnek, hogyan vesszek vele össze, amiért bántja jogosan a másik testvéremet. Így akarom ezzel megvédeni azt aki a hülyeséget csinálta..



Az a baj, hogy teljesen ismeretlen közegben és emberekkel is így viselkedem.



Ez betegség vagy micsoda?


21F


2013. dec. 8. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég érdekes ember vagy. Nem biztos, hogy sokra viszed így. Próbálj javítani ezen a tulajdonságodon.
2013. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hirtelen haragú vagy.


#1- Érdekes ? Nem mondanám. Az én környezetem tele van hangulatemberkékkel, távolról sem fehér holló jelenségek.

2013. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hangulatember vagyok.

Szinte soha nincs rossz kedvem alapjában véve. Egyszerűen nem tudom elviselni ha valakit megbántok akár jogosan is..

2013. dec. 9. 00:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy - szerintem - igazam van egy vitában, nem feltétlen kell ezzel megbántani mást. Nincs ezzel semmi baj, sőt, nagyon jó, ha nem viszed túlzásba. De az is lehet, hogy azt bánod meg, ahogyan előadod amit akarsz. Üvöltözni csak egészen kivételes esetben kell. Ha havonta üvöltözöl, az például már nagyon nincs rendben. De nem betegség, tanulható. Magyarországon rendkívül fejletlen a vitakultúra, más országhoz képest, sok értelmetlen magolnivaló helyett ezt kellene tanítani az iskolában.
2013. dec. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
# 2 Elolvastad te egyáltalán, hogy mit írt le a kérdező?
2013. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#5 - Pont ezt akartam kérdezni én is tőled.
2013. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező - nem úgy értettem a hangulatembert, hogy alapvetően milyen szokott lenni a kedved, hanem hogy adott szituációkban hagyod, hogy az érzelmek és a pillanatnyi felindulás irányítson téged. Ezt bizonyítja az a kijelentésed, hogy " Addig vagyok mérges ameddig kikiabálom magam, az úgy két perc és utána mindent "megbocsátok". " , valamint " Leordítom, rá két percre már bűntudatom van. "

Az ilyen típusú viselkedés azokra a személyekre jellemző, akik nem tudják feszültség alatt megőrizni a hidegvérüket és elborul az elméjük, aztán csak miután lenyugodtak tudnak ismét tisztán gondolkozni.


S azt azért írtam, hogy nem ritka az ilyen viselkedés, mert sajnos az emberek többségére ez jellemző, csak sokan nem is veszik észre saját magukon, mert nincs viszonyítási alapjuk vagy egyszerűen nem szokásuk elemezni magukat.

2013. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!