Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kell valakit "meghallgatni"?

Hogy kell valakit "meghallgatni"?

Figyelt kérdés

Olvastam egyszer egy szösszenetet, aminek szerintem elég nagy igazságtartalma is volt, miszerint ha egy nő beszél a problémáiról valakinek, akkor azt csak azért teszi, mert azt szeretné, ha csak meghallgatnák, de nem vár megoldást - viszont ha egy férfi teszi ugyanezt, akkor azért teszi, mert segítséget, tanácsot vár a hallgatóságától. És ezért is van az, hogy a férfiak keveset "panaszkodnak", mert nem várnak megoldást a problémájukra, ha maguk is meg tudják oldani. Összegezve ha egy nőnek "panaszkodsz", akkor az meghallgat, ha egy férfinek, akkor attól valamiféle megoldás-javaslatot, tanácsot fogsz kapni a végén.

Hát én 21 éves nő (lány?) vagyok, de én nem tudok "csak meghallgatni" embereket, ilyen szinten úgymond férfi-agyam van. Én magam is csak akkor beszélek a gondjaimról, ha már egyedül nem tudok megbirkózni velük és tanácsot várok - és ha más vár tőlem csak hallgatást, annak sem tudok eleget tenni, mert a végén mindig igyekszem valami tanácsot adni neki. Persze ha lányokkal történik mindez, akkor felhúzzák az orrukat, hogy mit okoskodok. A pasikkal jól kijövök, ők nem hisztiznek ilyesmiken, hiszen egy rugóra jár az agyunk.

A fő probléma, hogy a párom (barátom, nemsoká élettársam, mert össze fogunk költözni) egy elég különleges férfiú, eléggé lelkis, és sokszor túlságosan lestresszeli magát jelentéktelen dolgokkal (beszólt a főnök, leszólták egy fényképét [amatőr fényképész], beszólt a szomszéd, stb.). Beszéltünk már róla, hogy nem-e könnyebb lenne neki, ha például mondjuk kibeszélné, mi bántja ahelyett, hogy magában puffog, aztán a végén velem is bunkó néha akaratlanul. Azt mondta, hogy persze, könnyebb lenne, de nincs, aki meg tudná hallgatni csak úgy szimplán, mindenféle okoskodás meg tanács nélkül. Ebben igazat kell adjak neki, mert én nem vagyok képes erre - viszont változtatni akarok. Segíteni szeretnék neki, és képes akarok lenni "csak meghallgatni". Eddig, ha próbálkoztam vele, akkor vagy mégis tanácsadás lett belőle, vagy csak egy tehetetlen "értelek, sajnálom".

Hogy hallgathatnám meg csak úgy? Hogy kellene reagálnom úgy, hogy ne javasoljak megoldást, de ne is tűnjek érdektelennek?

Természetesen iszonyúan bánt, ha őt bántja valami, hiszen szeretem, de sajnos egy szociális analfabéta vagyok ilyen szempontból.


2013. dec. 5. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Na ez most hülye tanács lesz, de úgy halgasd meg, hogy közben befogod a szádat. Nem a szó szerinti értelmeben, csak egyszerűen hallgasd, amit mond, bólogass néha, behszórod, hogy aha vagy ha valaki belegázolt a párod lekébe, akkor beszúrhatod, hogy a k**va*nyját. Időnként kérdezz is, hogy "és utána mit mondott?" vagy "és te arra mit mondtál?". Ebből érzi, hogy figyelsz, de a folytatás meg amúgy is jönne, de így nem egy monológot ad elő, hanem te is benne vagy a beszélgetésben. A "szerintem" kezdetű mondatokat meg felejtsd el egy időre. Ne okoskodj, ne véleményezd, ha nem kéri. Így kell "meghallgatni".
2013. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan amit az előző leírt, azt kell tenned! Nehéz lesz, de vissza kell fojtanod a megjegyzéseidet. Próbálj meg ténylegesen arra figyelni amit a másik mond és érez, ne gondolkozz közben megoldáson. Ilyenkor az emberek általában megértést várnak el, így néha érdeklődően kérdezz közbe egy-két dolgot, aztán pedig érezz együtt vele. "Hát tényleg nagy bunkóság volt!" "Szegénykém!" "De rossz..." "Még ilyet!" Ilyesmi semleges válaszokon gondolkozz. :)
2013. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!