Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csillagászként meg lehet élni?

Csillagászként meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Eljátszottam a gondolattal, hogyha majd "nagy leszek", akkor csillagászként szeretnék dolgozni.


Jó vagyok földrajzból, matekból, fizikából, idegen nyelvekből, meg úgy szinte mindenből, nem tudom pontosan hogy milyen tantárgyak szűkségesek hozzá.

Egy csillagász kb. mennyit keres? Hova kéne menni tovább tanulni? Egyáltalán hol lehet dolgozni?

15/L


2013. nov. 16. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Eltén és Szegeden lehet csillagásznak tanulni, a mai Bsc-Msc képzésben azt hiszem először sima fizika, majd a mester a csillagászat.

2 ismerősöm végzett csillagászként, mindketten külföldre költöztek. Magyarországon a csillagászattal gondolom nagyjából semmit sem lehet kezdeni, régen a fizikatanárom mondta, hogy az országban összesen 2 csillagász dolgozik szakmában (hogy ő honnan tudta és mit dolgoznak, azt nem tudom), egyéb fizikusi diplomát kérő helyekre jó de akkor nem leszel csillagász, viszont feltehetően biztos munkád lesz jó fizetésed.

2013. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és fizikusi diplomát milyen helyeken kérnek még?
2013. nov. 16. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Mérnöki, kutatói állások, tanár, egyéb elemző, pénzügyi-matemetikát kívánó területeken is szoktak alkalmazni fizikusokat...

2013. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is eszembe jutott anno :) De nem voltam ász matekbol vagy fizikabol. Kutatoi allasok?
2013. nov. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!