Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt katonák, sorkatonák! 85M...

Volt katonák, sorkatonák! 85M surranó, egy csatos, hogyan kell (ene) viselni, felfűzni, mivel lehet kényelmesebbé tenni, normálisan betörni?

Figyelt kérdés

Mit raktatok bele a szar műanyagrács helyett, ami benne van, hogy kényelmesebb legyen a talpa? Hogyan ápoljam? Hogyan puhítsam a bőrt?

Találtam otthon egy ilyen cipőt, ráadásul tök jó állapotban van, és mivel pénzem nincs most őszi cipőt venni, ez meg full bőr, meg jó minőségűnek is tűnik, gondoltam elkezdem hordani. Köszi előre is.



2013. okt. 3. 18:49
 1/5 anonim válasza:
94%
A műanyag talp helyett vegyél bele bőr talpbélést. Cipőboltokban, nagyobb áruházakban lehet kapni. A valódi bőrt ún.bőrolajjal (cipőkellékbolt) szokták puhítani, vagy faggyúval, vagy valódi cipőpasztával (kerek dobozban). Ahhoz, hogy a bakancs lábadhoz idomuljon, nedves zoknit húzz fel, úgy taposd ki. Egyszerre csak rövid ideig viseld, hogy ne törje fel a lábadat és többször kell csinálni ezt a kitaposást-idomítást. Amikor már úgy érzed, felvette a lábad formáját, akkor megpróbálhatsz egy rövid sétát benne. Nem ajánlanám egyből a hosszú és sietős túrát benne. Szoktatni kell a bakancsot a lábadhoz, a lábadat meg a bakancshoz, előbb-utóbb összeszoknak. Leginkább a nyugodt gyalogláshoz jó. Ajánlom a vastag pamut zoknit bele, nem műszálasat. A műanyagrács pedig lehet, hogy szellőzési és szigetelési célt szolgál. Egyébként télre való a surranó, ősszel még meleg lesz. :)
2013. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, elkezdem akkor a vizeszokni kúrát rajta. Meg vettem egy doboz barna kiwi cipőkrémet, és jól kibokszoltam vele, attól is puhult valamit, és most már egész szépen is néz ki :)

Arra jutottam, simán elhordom ősszel-télen, jövőre meg veszek valami kulturált téli cipőt/bakancsot.

Még egy dolog lenne, a felfűzése még mindig nem frankó. Mozog benne egy kicsit a sarkam, pedig amúgy pont a méretem. Erre nincs valami trükk esetleg? Vagy majd ha már betörik, ez is megoldódik?

2013. okt. 8. 07:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Fűzésre esetleg valaki valamilyen trükköt?
2013. okt. 13. 16:00
 4/5 anonim válasza:
2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nemrég vettem military boltban, és egyszerűen csak beleraktam egy sportcipőm betétjét ahelyett a gagyi műanyag rács helyett. Instant kényelmes lett :) Boxolni meg a kiwit javaslom,legjobb box a világon
2014. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!