Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek társas lények,...

Az emberek társas lények, akkor akik csendesebbek, egyszer azok is beszédesebbé, extrovertáltabbá válnak?

Figyelt kérdés
Engem általános iskolás koromban mindig csúfoltak, a hangom miatt, és pár olyan dolgot, amit szerettem/szeretek. Tudom, hogy azóta lettem csöndesebb, befelé húzódóbb, és azóta már kezdek nyitottabbá válni.
2013. aug. 13. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

sokan félreértelmezik a társas lény fogalmát...


az hogy te introverdált lettél, az voltaképpen önbizalom hiány miatt van. nyilván ha megjön az önbizalmad, akkor ujra nyitott leszel. viszont vannak olyanok akik csak szimplán vállnak introverdáltá és nem az önbizalomhiánya miatt, egyszerüen csak ilyen lesz a természetük

2013. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A társas lény NEM azt jelenti, hogy az ember nagy csapatban érzi jól magát, hanem hogy TELJESEN egyedül nem - azaz valakivel kettesben vagy egy-két baráttal már eléggé társasnak minösül.


Van, aki soha nem lesz társaság központja, nem érzi magát sok ember között jól - és ez nem azért, mert valami érte a lelkivilágát, hanem mert egyszerüen ilyen alkat.

2013. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem sokáig kiközösítettek, sokat csalódtam az emberekben és sokat bántottak is, voltak olyan időszakok az életemben, amikor senki se hallgatott meg. De nem lettem befelé forduló, szükségem van emberekre, még ennek ellenére is, csak nagyon zárkózott lettem, mert nagyon önbizalom hiányos lettem. Szerintem ha van rá lehetőség, hogy kibontakozhasson a személyiséged, ki fog jönni az igazi természeted, azt nem lehet semmivel se felülírni.
2013. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen megkérnék mindenkit, aki tulajdonképpen nem tudja, mit jelent az introvertált, és az extrovertált személyiség fogalma, az ne írjon hülyeségeket!

Ez két különböző beállítottság, a személyiséged alappillére, hogy kifelé, vagy befelé fordulsz. Kategórián belül még mozoghatsz: introvertált irracionális személyiséggel még lehetsz introvertált racionális, de extrovertált nem.

Akinek nincs meg rá a hajlama, nem fordul magába, hiába csúfolják.

Meg nem lesarkítva kell ezeket venni, egy introvertált is érezheti jól magát társaságban, csak egyszerűen igényli a magányt, és egy extrovertált se döglik meg, ha öt percre egyedül marad.

2013. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!