Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom elviseln...

Mit tegyek? Nem bírom elviselni az anyámat.

Figyelt kérdés
Anyám miatt nincs egy normális kapcsolatom, mert mindig rossz szemmel nézi még azt is, ha csak megemlítek neki olyan fiúkat, akik tetszenek. Úgy viselkedik mintha az bűn lenne. Már 24 éves vagyok és nem értem, hogy miért lenne az baj, ha összejönnék valakivel. Nem attól fél, hogy egyedül marad, mert volt, hogy elküldött egy 300 km -el távolabbi munkahelyre és nagyon haragudott, amikor hazajöttem. A lényeg, hogy rá sem nézhetek egy fiúra sem. Most is van egy fiú, aki igaz nem tetszik, csak szimpatikus, de tudom, hogy többet akar barátságnál. Nem tudom mit tegyek, összejöjjek ezzel a fiúval és költözzem el? Félek, hogy megbánnám, mivel nem vagyok szerelmes és ha elköltöznék, tuti, hogy többet nem mehetnék haza v. ha igen, akkor el kellene viselnem anyám megjegyzéseit, megalázását. Nagyon tanácstalan vagyok, ezt már nem bírom sokáig. Légyszi segítsetek.
2013. aug. 11. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
24 évesen eleve nem kéne az anyáddal lakni - akkor se, ha Ő kéri. 18, legkésőbb 20 éves kor körül illik elköltözni.
2013. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Költözz el tőle. Nem kell 300km-re, csak nem lakjatok egy utcában, vagy egy városban.
2013. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én július végén töltöttem a 25-öt, szóval majdnem egyidősek vagyunk. Hasonló gondjaim voltak, csak apám részéről. Igaz, neki "csak" olyan 20 éves koromig voltak gondjai a fiúzással, de egyéb dolgok voltak dögivel. Ha elfogadsz pár tanácsot: Semmiképp se költözz el "hirtelen felindulásból", vagy dacból. csakis akkor, amikor biztos, hogy nem kell többet visszamenned. Én 3x játszottam el azt, hogy elköltöztem elhamarkodottan, és hatalmas lelki traumaként éltem azt meg, amikor vissza kellett mennem. Egyszer pont egy fiú miatt költöztem el. Én szerelmes voltam ugyan, de vége lett, és megint a szüleimnél kötöttem ki. Szóval fiúhoz semmiképp se költözz, főleg úgy, hogy nem is szereted... Én végül kijöttem külföldre au-pairnek. Vagyis nem annak jöttem, csak jöttem, de végül az lett belőlem. Szóval, ha otthon nem tudsz egyedül boldogulni, fenntartani magadat, akkor azt javaslom, ha van lehetőséged, gyűjts pénzt (dolgozz), és menj ki olyan nyelvterületre, amelyik nyelvet beszéled ( én Angliában vagyok). Ha au-pairnek jössz, gyakorlatilag csak egy idefelé szóló repülőjegy árára (20-50 ezer forint) lesz szükséged, mert kapsz szállást és enni.

Még egy dolog: Akár maradsz, akár mész, próbálj meg vele beszélni. Tudom, úgy érzed, utál, én is úgy éreztem, hogy apám nem szeret. Nos, majdnem biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz. Akármi is lesz a vége, a lényeg, hogy ne őrizz haragot a szívedben. Kitartást és minden jót kívánok! :)

És nyugodtan írhatsz privit, ha kérdésed lenne, vagy csak meghallgatásra vágysz! (Au-pair-es oldalt is tudok adni, ahol én találtam a családot.)

2013. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen önállósodnod kell!


Ezt elsősorban finanszírozni kell, tehát legelőször is kell valami meló, amiből legalább egy albérletet tudsz fizetni, meg fenn tudod magad tartani.


Ne függj másoktól!

Úgy nincs értelme elköltözni, hogy majd arra számítasz, hogy az a fiú eltart. (csak ha a kitartottság is belefér).

Ha le tudod tartani magad, nincs min gondolkozni, lépni kell minél előbb!

2013. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a fiúhoz szeretnék költözni, és nem akarom magam eltartatni, mivel van munkám és elég keresettel is rendelkezem. Csak ha elköltöznék, akkor már nem lenne akadálya annak, hogy bárkivel is összejöjjek, akkor anyám már nem szólhatna bele, úgy mint most.
2013. aug. 11. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van melód, akkor nincs min agyalni!

Az élet erről szól, meg kell lépni ezeket a dolgokat, ha eljön az idejük.

Neked bőven eljött ez az idő.

Ezt nem lehet másképp csinálni. Nézel egy albit, összeszeded a cuccaidat, és lelépsz.

Nem olyan bonyolult ez, más is így csinálja.

2013. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha nem is költözöl el,akkor sem feltétlenül kell neki elmondani mindent.
2013. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!