Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Viszonylag sokat kések,...

Viszonylag sokat kések, indulok későn. Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

1x-2x nem idegesít,de már nem akarom hogy ez legyen.


Van,hogy késve megyek,de még épp odaérek.Meg olyan is hogy egyszerűen elkések 5-10 percet (10-et ritkán) vagy csak pár percet.


De nem akarom hogy ez legyen :S


Tudom:induljak el korán,készüljek el korán.

Valami tipp ezeken kívül?


Akinek volt már (lehetőleg többször) ilyen,az leírhatná hogy ő hogy oldotta meg.


16/L


2013. júl. 19. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van:s Mindig 'jajj, meg gyorsan rakok el kajat' 'jajj meg itt nemjo a hajam' stbstb... Es az utolso pillanatba rohanok mindenhova. Hogy ne igy legyen, ahhoz orakkal elotte el kell kezdenem keszulni (ez suliidobe nem megoldhato, mert nem kelek fel 4kor...

Nem tudom mit lehetne tenni, de rogzitem a kerdest es hatha ir valaki valami okosat:D

2013. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sulis koromban mindig busszal mentem , de mivel vidéken lakom, a busz nem jár 10 percenként,mint Pesten. A busz után vonattal utaztam azt is muszáj volt elérnem. Viszont szinte mindig elaludtam, nem tudtam beosztani az időmet, gyakran elkéstem. Aztán kitaláltam, hogy beállítom az ébresztőt, hogy 10 percenként csörögjön, ne csak ébredéskor, hanem a készülődésem alatt végig, így mindig odafigyelek arra, hány óra van éppen. Ezzel a módszerrel már könnyebb volt, persze amikor nagyon fáradt voltam, volt hogy így is elaludtam.
2013. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazt csináltam mint 2. Nekem időszakosan jön elő a késés. Mondhatnám azt is, hogy fele arányban elkések, fele arányban nem. Nekem még úgy oldódott meg, hogy mindig, ahogy felkeltem, gyorsan minden apróságot megcsinálok, ami hátráltatni szokott és így már sokkal kevesebbet kések.
2013. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is mikor felkelek gyorsan megcsinálom ezt-azt vagy délután. Mikor iskolás voltam sokszor késtem én is aztán valahogy kinőttem, főleg mikor másik városba jártam suliba. Suli utolsó évébe már tényleg csak akkor késtem mikor a busz is késett. Aztán mikor dolgozni kezdtem akkor nem engedhettem meg magamnak, mert akkor már nem egy oldal írás volt az ellenőrzőmbe a tét. És ez így sarkallt arra, hogy este megcsináljak mindent.

24/N

2013. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
indulj el korábban
2013. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ha egészre megyek valahova (általában negyedóra az út bárhova,mivel külvárosban lakok) mindig félkor elindulok. És legrosszabb esetben 50kor már ottvagyok. Suliban is.

Ha pizsiben vagyok meg minden akkor az érkezés előtt egy órával elkezdek készülődni és akkor félre biztos készen vagyok.

2013. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:ezzel én is többet fogok próbálkozni :)


Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.

Jó tippeket kaptam :)

2013. júl. 19. 22:27
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Ha ez tényleg problémát okoz neked akkor elmondom az én módszeremet (nekem sok problémát okozott az életemben de már megszűnt ezáltal) :


Nagyon korán lefekszem (du. 5-6-7) és hajnalban/éjjel kelek fel (nagyon szeretem a hajnalt amúgy) beállítom az ébresztőt úgy hogy 8 órát aludjak (de. 1-2-3). Ha elalszom véletlen 1-2 órát (de. 3-4-5) az sem baj mivel 7 után kell indulnom, ha viszont feltudok kelni több időm marad tanulni, bármi másra. DE A LÉNYEG hogy sehonnan sem kések el (és úgy érzem enyém a világ, a hajnal nagyon szép napszak)


Tényleg jó, hidd el. Én majdnem kihiányoztam magam tavaly a siliból, de ezzel így kivédek mindent. :))

2013. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Előző vagyok. Ha valaki nem látná én tulajdonképpen megcserélem az 'alvásidőt' és a 'szabadidőt/tanulásiidőt' az napi időskálán ami ugyebár ezekből áll: iskola - szabadidő/tanulás - alvás

ezen láthatjuk, hogy egyedül az 'iskola' nem mozgatható ezen a bizonyos 24 órás napi időskálán. Meg cserélhetem a alvást a szabadidővel. De azthiszem túlmagyaáztam :DD

2013. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, mint Alf: "hm... ééérdekes koncepció" ;)
2013. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!