Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ellen kampányolnak a nők...

Mi ellen kampányolnak a nők ebben a videóban?

Figyelt kérdés
[link]

ma 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Előttem ez ismeretlen, de szerintem arra vonatkozik, hogy ha szexuális erőszak áldozata vagyok az eljárások gyakran eredménytelenek, tragikusak, a látleletek ellenére meg kell győznöm a szintén túlnyomóan férfiakból álló bíróságot, hogy ami történt velem, az bűncselekmény és egy életre megnyomorított.


Több eset van, amikor azzal dobják vissza az esetet, hogy "hát szerintünk ezt a ruhát, csak úgy lehet levenni, ha te is akartad" stb. stb.


Továbbá szintén gyakori, hogy hiába van meg az ítélet az nevetséges, vagy mondjuk a negyedét se tölti le az illető, esetleg a későbbiekben még képviselheti az országát is (lásd a holland olimpikon esete).


Nem ismerem a mozgalmat, de szerintem erre próbálja felhívni a figyelmet, hogy nem csak azok az elkövetők, akik részt vesznek a bűncselekményben, hanem azok is, akik szemet hunynak felette, vagy elbagatelizálják azt.

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%
Az ellen tiltakoznak, hogy a kormányok nem tesznek semmit/eleget a nemi erőszak áldozatainak segítségében, míg az elkövetőket vagy nem fogják el vagy nevetségesen kevés börtönbüntetéssel büntetik. Ezekkel olyan hatást keltenek, mintha támogatnák az erőszaktevőket, hiszen nem lépnek fel ellenük kellő mértékben. Ez ellen tüntetnek.
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!