Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szokták megkérdezni...

Miért szokták megkérdezni tőlem, hogy a szüleimmel élek-e?

Figyelt kérdés

Pl. munkahelyen idősebb kollégák, amikor megismerkedünk.

Elég furcsa kérdés, mert 34 éves vagyok. Pár évvel fiatalabbnak szoktak nézni az emberek, inkább huszonévesnek, de így is érdekes.

Ennyire jellemző és általános manapság, hogy a relatíve fiatalabb emberek nem tudnak elköltözni a szülőktől?


ma 09:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen
ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ennyire jellemző. Engem jó sokszor szét szedtek már online, hogy van házam huszonévesen. Hát hogy képzelem ezt??? Na valami hasonló reakció. Az idősek meg gondolom az elismerésre vágynak mekkora emberek, hogy van házuk, neked meg nincs. (Feltételezik magukban)
ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ezt ennyire magamra venném. Lehet, hogy egyszerűen csak ismerkednek/érdeklődnek. Én pl. marhára zokon szoktam venni, ha valaki a gyerektémával jön, hogy van-e gyerekem, de tudom, hogy ez inkább rólam szól; azért zavar ennyire a kérdés, mert sosem akartam gyereket és mikor valaki csak elkezdi a litániát, hogy mit veszítek ezzel az életben, akkor a hajam égnek áll.
ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De nem értem, hogy ezt egy ilyen korú embernél, mint én, hogyan képzelik pontosan, hogy a férjemmel vagy a barátommal élek a szülőknél? Az kicsit furcsa, nem? (Ezt a lakhatási dolgot még azelőtt szokták megkérdezni, hogy tudnák a családi állapotomat).


Eleve fura, miért kérdeznek ilyet egy embertől? Nem egy kicsit magánügy ez? Vagy csak én vagyok túlérzékeny?

ma 09:29
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi amúgy az eddigi válaszokat.


Igen azt tudom, hogy manapság tényleg baromi nehéz elköltözni, mert az albérletek is rettenet drágák, meg az ingatlanok is. Egyszerűen csak furállom, hogy valaki ilyet kérdez.

ma 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"a férjemmel vagy a barátommal élek a szülőknél?"

Régen ez eléggé általános volt. Nem volt más lehetőség.

ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan képzelik pontosan, hogy a férjemmel vagy a barátommal élek a szülőknél? Az kicsit furcsa, nem?"


Nem furcsa, én az első komoly kapcsolatomban odaköltöztem a páromhoz, ahol úgy nézett ki a ház, hogy az alsó szinten laktak a szülők és a felső szinten mi. Akkoriban még elég gyakori volt ez (kétezres évek eleje) manapság nem tudom, mennyire számottevő.

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
32%
Ha nő kérdezi az valószínűleg ki akarja deríteni érdemes lehet veled ismerkedni vagy nem, és így nyilván nem. Akkor kellenél ha lenne sajátod és persze nem 50 nm panel, hanem valami komolyabb és nagyobb családi ház.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
Hát az az igazság, hogy erre a kérdésre nőként nincs jó válasz. Sarokba szorítottak vele.
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 nő vagyok, és idősebb nők (nyugdíjközeliek) szokták ezt szóba hozni.
ma 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!