Darwin elmélete nem indokolja a szépséget, azt hogy az állatok bundája és tollazata miért olyan szép szines és a növények istöbbnyire csodaszépek. szóval akkor mi is az élet célja?
Az állatok bundája azért színes, hogy
- felhívják a figyelmet a másik nemre (pl. hím pávák)
- fenyegető külsejükkel védelmezzék magukat, a mérgező fajok általában színesebbek (pl. békák)
- beolvadjanak a környezetükbe: ez segít a zsákmányállatoknak rejtőzködni, a ragadozóknak vadászni (pl. a havas tájakon élő állatok fehérek, az erdei állatok ált. zöldes-barnásak)
- az egyes fajoknak is biztos segít tájékozódni, pl. a leopárd látja, hogy a szembejövő állat szintén egy nagyra nőtt leopárd, vagy épp egy bengáli tigris
A méhek nem úgy látnak mint mi, te okoska... Nézz utána, ők a virágok színeit máshogy látják. Nem neked készültek szép színesre, meg illatosra, hanem a beporzók vonzása érdekében.
A madarak tollai árulkodó jel a tojók számára, hogy egészséges-e a hím. A tépett, rendezetlen tollazat nem fogja a tojókat lenyűgözni.
Értekezel eg ykört az állatok kültakarójáról, majd megkérdezed mi az élet célja? Aztán beraksz ilyen fura kulcsszavakat?
Tulajdonképpen... mi bajod?
@Kérdező: "Darwin elmélete nem indokolja a szépséget..."
Ne vessz meg... :D
Darwin baromi fontos tényezőként kezelte a szexuális szelekciót, ahogy ő nevezte, szexuális kiválasztódás...
Darwin: A Fajok eredete
Idézve: "Mindez arra késztet, hogy néhány szót szóljak arról, amit én szexuális kiválasztásnak neveztem el. A kiválasztásnak ez a formája nem a létért folyó, más élőlényekkel vagy külső körülményekkel vívott küzdelemtől függ, hanem egy adott nemen belüli egyedek, rendszerint a hímek között folyik a másik nem birtoklásáért."
Az emberi szépérzék meghatározza, hogy pl. a nőben átlagban mit látunk szebbnek, és aszerint versengenek érte a férfiak, mert a szex jó dolog, és minél vonzóbb a partner, a szex/együttlét annál kívánatosabb lesz. Közben a szépérzék is fejlődik, finomodik a generációk során, tehát az éppen adott generációban vizsgált emberi szépérzék már összetettebb és igényesebb lesz, mint a 100-200 generációval korábbi, ergo, ehhez az igényhez adaptálódik az emberi formavilág is.
Ez olyan mint a reklám evolúciója. Régen szolidak voltak inkább jellemzően, sokkal inkább objektívak, de mindig volt egy-kettő, amelyik kissé harsányabb, kissé erőszakosabb volt a többséghez képest, kissé túlzott, és lassan lassan az emberek ízlése az ilyen kissé túltolt reklámokhoz kezdett jobban vonzódni, így egyre több lett az ilyen reklám, de azokban is végül lett egy kettő, ami még harsányabb, még jobban elrugaszkodott a valóságtól, még elvontabb lett... és így tovább a mai időkig.
@Kérdező! Eszerint az élet célja az, hogy a reklámok minél inkább harsányabbak, színesebbek és erőszakosabbak legyenek? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!