Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ételt ajánlanátok...

Milyen ételt ajánlanátok munkahelyre?

Figyelt kérdés

Munkahelyi étkezésről lenne szó. Őszinte leszek, szinte minden nap szendvicset viszek vagy gyorsan veszek pár db péksütit és már iszonyatosan unom és nem is egészséges. De e téren nem vagyok túl kreativ, hogy még miket vihetnék?! A munkahelyemen 2x szoktam enni:reggelizek és ebédelek viszont mikrózási lehetőség nincsen szóval sajnos így a főtt étel kizárva, mert hidegen az nem a legjobb :/

Ti miket esztek munkahelyen?

Adjatok szuper ötleteket! :)



szept. 16. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálam sokáig nem volt mikró a munkahelyemen, szóval olyanokat kellett vinnem, amiket nem kell melegíteni, vagy hidegen is finomak. Nagyon sokszor vittem kiadósabb salátákat ebédre, néha vittem hozzá sült húst, néha nem, az hidegen is jó. Ilyeneket, hogy krumpli saláta, kukorica saláta például. Vagy tonhalsalátás szendvics, oké, ez szendvics, de egészségtelennek egyáltalán nem mondanám, és ezzel is változatosabbá lehet tenni. Tortilla tekercset is sokszor csináltam, csupa hús és zöldség, én szeretem hidegen is.


Mostanában sokaktol hallom, hogy teljesen forrón tesznek el ételt termoszos éthordóba reggel, délig állítólag tök jó meleg marad. Gyerekeknek is csomagolnak így ebédet, szóval gondolom biztonságosan tárolható így, nem romlik meg. De ezt én nem próbáltam soha, szóval saját tapasztalatom nincs.

szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Grizesteszta ***** válasza:
85%
Én hasznalom a "forron termoszba" modszert, meleg marad ebedig.
szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen usb-s melegítő cuccok is.
szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A szendvicset mondjuk simán megcsinálhatnád egészségesre, ha olyan dolgokat raknál bele.
szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk be lehet fizetni ebédre, ahol erre nem volt lehetőségem, mindig rendeltem kész ételt, vagy vettem a spárba szintén mikrózható kész ételeket.
szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy szendvicset meglehet csinálni változatosan. Egyik nap teszel bele rántotthúst, csemegeubit, másiknap pl körözött vagy Tojáskrém, salátával. Egyszer veszel teljes kirolesu zsemlét, aztán valami mást, hogy azis változatos legyen.

Van még egy tippem, de mindennap nyilván azis uncsi. Fogsz egy sima muffin receptet, de kihagyod belőle a cukrot, besózod, így kapsz egy sós muffin tésztát. Ebbe doblasz bele sonkát sajtot, amit akarsz. Nem muszáj muffin formába önteni, sima tepsibe is mehet, utána csikokra vágod miután kisult. Hogy egészségesebb legyen, dobálj bele lenmagot

szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Grizesteszta ***** válasza:
#5: Írta, hogy nincs mikro.
szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem tudsz kimenni vmi tűrhető árú meleg ételt venni, akkor az alábbiakat ajánlanám:

- hideg saláták - ezek nem feltétlen kell, hogy nyúlkaják legyenek, mert lehet pl. hideg tésztasalátát, tonhalsalátát, cézársalátát vagy egyéb hússalátát, krumplisalátát

- tortillatekercs hideg hússal, salátával, kis szósszal, sajttal

- tojás és hideg tojásos ételek

- változatosabb szendvics változatos feltétekkel; vagy pl. bagel

- virsli

- az egyéb péksütik helyettesítése egészségesebb pluszételekkel a szendvics mellé, pl. joghurt, chiapuding, müzli tejjel, müzliszelet

szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Ja, a joghurt, müzli tejjel, meg a müzliszelet tényleg baromi egészséges...

szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
9: egészségesebb, mint a Fornettiben meg a SPAR-ban vásárolt előregyártott péksütemény... nem annyira üres kalória, nincs tele szénhidráttal, van benne fehérje, rost. Ez azért egy szendviccsel kombinálva teljesen normális étkezés.
szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!