Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesek a fiatalok? Tehát...

Hány évesek a fiatalok? Tehát pl. ha azt mondjuk "a mai fiatalok", vagy azt, hogy "a fiatalok kimennek külföldre", akkor azok hány évesek? De ilyen mindenkori fiatalokra gondolok, amiből kikerül az ember egy életkortól.

Figyelt kérdés
aug. 14. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés.

20 ig, vagy 25 ig.

aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A huszonévesek az én értelmezésemben.

Van egy aranyos sztorim erről. Én 22 voltam, a leendő férjem 29, és a Balatonon nyaraltunk. Valamiért programajánlót kértünk egy 50-es nőtől, mire a következő választ kaptuk:

-Hát a fiatalok... Mármint az IGAZI fiatalok - pontosított végignézve rajtunk - Siófokra járnak.

Ez szállóige lett nálunk :D

aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Részemről ott ahol befejezték a tanulmányaikat, pl. 19 évesen aki nem ment tovább tanulni, vagy diploma után. 23 kb.
aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Serdülőkor: a 12-13. életévtől, a 15-16. életévig, vagyis a nemi érés befejeztéig.


Ifjúkor (juvenilitas): a nemi érés befejezésétől a növekedés megszűntéig. Férfiaknál a 25., nőknél a 20. életévig.

Fiatal felnőttkor: a növekedés befejeztétől (férfiaknál 25., nőknél 20. életévtől), nagyjából 30 éves korig.


Középkorú felnőttkor: a 30. életévtől, az öregedés első jeleiig.Az öregedés első fázisa (senectus ingrediens): 40 v. 35-től 50 v. 45 éves korig.


A Wikipédia szerint a fiatalkor(ifjúkor) a serdülő és a középkor közé tehető , vagyis 17-30 év között van

aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 30-35 éves korig.
aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
de nyilván erősen függ a kontextustól.
aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hivatalos megfogalmazás szerint, a "fiatalkor" 14 és 30 év között van.
aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
14-30 az a leghosszabb
aug. 14. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!