Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy bírtok sátorban aludni?

Hogy bírtok sátorban aludni?

Figyelt kérdés

Itt most azokhoz szól a kérdés akik gyakran alszanak sátorban. Vettem ma egy sátrat a húgom miatt, mert ott akart aludni. 7 évesen neki ez lett volna az első. Ma este fel is állítottam olyan 6 óra körül. Este 8:30 körül feküdtünk be, de kb 15 perc bent tartózkodás után olyan hőhullám jött rám, hogy majdnem rosszul lettem. Pedig nem volt becsukva csak a szúnyoghálós rész. De nagyon meleg volt a belseje, ömlött rólam patakokban a víz és azt éreztem, hogy ha nem megyek ki a friss levegőre akkor itt fulladok meg bent.


Pedig odakint most egész kellemes a levegő, egyáltalán nincs hőség. És a sátorban is csak egy rövid nadrág volt rajtam, semmi egyéb de egyszerűen olyan érzésem volt, mintha egy szaunába feküdtem volna be. Így fel kellett függeszteni sajnos a sátorozást. Faterom ment ki a húgomhoz, ő alszik bent vele végül.


Velem van a baj, hogy ennyire nem bírom?



júl. 8. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Igaz már nem sűrűn alszok sátorban, de régebben bírtam, szerintem már kiöregedtem belőle :D

Már fesztiválozni is csak akkor megyek, ha találok szállást. Nem bírom a meleget, ráadásul ha kint vagy benne egésznap mégrosszabb, sehol sem tudsz lehűlni.

Vannak egyébként drágább sátrak, amik elvileg hűvösebbek, de annyit meg nem akarok adni érte, mert csak néha kellene már.

júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Én még gyerekkoromban próbáltam, nem tudtam benne aludni. Pedig csak a kertünkben volt kint
júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Olcsó sátrak velejárója. Amúgy a sátrakat nem azért tervezik, hogy elbújj benne hűsölni, hanem, hogy megtartsa a meleget a hideg éjszakákon. Ugyanis aki nem fesztiválozik, hanem túrázni viszi a sátrat, annak ez a fontos.

Voltam 5 fokban szakadó esőben sátrazni, és egy felüdülés volt a viszonylag melegebb, száraz sátorban megpihenni és aludni. Fesztivál meg amúgy sem a sátrazásról szól

júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Az év nagy részén valóban hidegben használják a túrázók a sátrakat
júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Hajnalban fekszel be, akkor van a leghűvösebb.
júl. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Fiatal koromban a Tisza túrán esténként egy-két-három rövidital után simán aludtunk a sátorban.
júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Télen sem jobb. Engem mondjuk a meleg nem zavar, a hideg inkább. Meg aztán az alja sem igazán kényelmes.
júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Fiatalon jól bírtam. Ma már kényelmesebb vagyok sokkal.
júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyankor ki kell tenni a sátor mellé a matracot. Bent csak akkor jó ha már rendesen hűvös van kint.
júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!