Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen íratlan szabályok...

Az ilyen íratlan szabályok nagy részét mennyire kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Csak példák, hogy mire gondolok: az idősebbeket pusztán az életkoruk miatt mindenképpen tisztelni kell? Ha temetésen nem sírsz látványosan, vagy nem megfelelő koszorút vittél, akkor te nem is tisztelted, szeretted az elhunytat? Mindenféleképpen család és gyerekek kellenek a boldogsághoz, ha egyedül élsz akkor nem lehet teljes az életed? És így tovább, ilyenek. Más szóval, az ilyen jellegű, időnként a privát szférát is érintő társadalmi elvárásoknak mennyire kell megfelelni? Én ezekre nagyjából magasról teszek és nem veszem figyelembe mások ilyen irányú megjegyzéseit.
jún. 30. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már mindenki szarik mindenkire, a magyar társadalom mint olyan nem is létezik, sokkal inkább egy agresszív és összezárt, egymást is lehúzó és kihasználó csürhévé változott. Az írott szabályokat se tarták be nagyon sokan sőt még ők hőbörögnek a normális emberekre. Tehát az iratlan szabályokat is szerintem már nem lenne fair számon kérni senkin, főleg ha még hátrányba kerülne miatta a tisztességtelen, semmilyen szabályt be nem tartó emberek között. Szerintem addig okés és belefér hogy nem tartod be az iratlan szabályokat, amíg ugyanezeket a szabályokat nem kéred számon másokon is nagy hangon. Bunkó és önző egy világ lett, de ez van.
jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek nagy része azért nettó hülyeség.

Most őszintén... attól, hogy nem zokogok mondjuk a kertszomszéd néni temetésén, attól még sajnálom őt nagyon, csak egyszerűen nem álltam annyira közel hozzá, hogy összetörjek. A gyász egyébként is elég furcsa dolog. Van, aki így éli meg, van, aki úgy.

A tisztelet meg nem a kor alapján jár. Azt, aki egy hulladék ember, nem fogom azért tisztelni, mert korábban született, mint én. Nyilván vannak bizonyos illemszabályok, bár már én sem vagyok tini, de természetes, hogy az időseket, betegeket, és a hölgyeket pl. buszon felszállásnál előre engedem. De alapvetően úgy gondolom, hogy a tisztelet az az ember tetteiért jár, és nem azért, hogy mikor, és hová született. Persze, egyfajta alapvető emberi tisztelet kijár mindenkinek, ameddig azt el nem játssza, de alapvetően nem az életkorától lesz valaki több.

Az, hogy kinek mi a boldogság, az meg egyénfüggő. Nincs tuti recept arra, hogy mitől leszel boldog, és arra sincs előírás, hogy mi KELL ahhoz, hogy boldog legyél. Számtalan olyan embert látni, akinek van családja, mégis boldogtalan. És persze enélkül is lehet valaki boldog, de persze ez az adott egyéntől függ. Én a magam életét nem érezném teljesnek egy társ nélkül, de ez én vagyok, más ettől még lehet boldog egymaga is.

A "privát szférát érintő társadalmi elvárások" meg egy hatalmas nagy paradoxon. Persze, tudom, az ember(ek többség) olyan, hogy minden áron bele akarja ütni az orrát más személyes dolgaiba, de én azt mondom, hogy a magánszférát nem véletlenül hívjuk magánszférának. Én a saját életemet élem, és nem másokét.

tegnap 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!