Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 10 évvel ezelőtt jobb világ volt?

10 évvel ezelőtt jobb világ volt?

Figyelt kérdés
Hogyan emlékszel 2014-re?
máj. 29. 02:02
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Talán.
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A válság utáni gazdasági fellendülés közepe. Sztem kb mindenkinek jobb világ volt akkor.
máj. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Tíz évvel ezelőtt tíz évvel messzebb voltunk a 3.világháborútól.
máj. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben igen, hogy nem volt Orosz-Ukrán háború, és több esélyt láttunk a Fidesz leváltására.
máj. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Legalábbis itt az országban. A kis pénzű emberek ugyanúgy szét voltak szivatva mint ma is.
máj. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Miért, most nincs jó világ? A legtöbb családban van minimum egy autó, jóval több az elhízott, mint 10 éve (nem hormonprobléma miatt, hanem az egészségtelen mozgásszegény életmód miatt), plázák tele, gyorséttermek tele, a legtöbb embernek az okostelefonján mobilnet van, drága telefonjaik vannak, nyaralni járnak az emberek, bevásárlókocsik tele .stb..


Tudom, a magyar embernek az Isten pénze se lenne elég, folyton elégedetlen, mindig többet és többet akar, mint amire lehetősége van és csak panaszkodni tud.


Háború 2014-ben is volt, csak nem itt a szomszédban.

máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 nem mondom van benne némi igazság.m, de ilyen alapon Észak-Koreában is jobban élnek az emberek, mint mondjuk 200 éve, hiszen általában van áram.

Amúgy nyaralni az átlag magyar nem jár, csak hogy tudj róla.

máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2%

#6

Miből gondolod, hogy nem járnak az emberek nyaralni?

Tudod, sok embernek van Szép-kártyája, azt használja fel.

Jó páran meg inkább külföldre megy, mint én is.

máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Akkor még nem volt ennyi jöttment kis hazánkban. Legfeljebb átutazóban.
máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 az átlagról beszélek. Az átlag nem jár, mert rohadtul nincs rá pénze. Belföldre sem, nem hogy külföldre.
máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

5# Ja csak 10 évvel ezelőtt emellett tudtak félre is tenni, feleannyiba került egy bevásárlás, építkezés, nyaralás, akármi. Felsorolsz alap dolgokat, mintha az lenne a normális, hogy az ember otthon kushad és max a kábeltévé az egyetlen amire költ, minden más meg luxus. Nem a mélyszegény életmód az alap, csak mondom. Anyagi értelemben sokkal rosszabb most minden, de mivel egyszer élünk, nyilván inkább nyaralni fogok elmenni, ha amúgy van annyi pénzem, de én ráadásul egy gyerekmentes felnőtt vagyok saját lakásban, el sem tudom képzelni, gyerekkel albérletben hogyan oldják meg egyesek, de gyanítom úgy, hogy ők lemondanak mindenről.


Az elhízás meg pont, hogy nem a jómód jele már vagy 500 éve, de mindegy. A feldolgozott szaroktól híznak el, mert akinek nincs pénze, annak az vagy olcsóbb vagy ideje sincs és gyorsabb az üveges szósz tésztára mint valami normálisat főzni, illetve a kondibérletek is 25 ezernél kezdődnek kb, persze el lehet menni futni meg mittomén ami ingyen van, csak egyszeri kiadás kell egy jó cipőre, de akkor megint csak ott a gond, hogy pl aki kereskedelemben egész nap áll a lábán 10-12 órában, az nem fog elmenni futni sem.

máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!