Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem borít ki teljesen...

Csak engem borít ki teljesen a fiatalok által használt "ignorál" szó?

Figyelt kérdés
A falra mászok tőle 😤
máj. 24. 15:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%
akkor 46 évesen fiatalnak számítok.
máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem a kérdezöt, 67 éves vagyok, gyerekkorom óta teljesen megszokott, hogy használom ezt a szót. (Ezek szerint "mai fiatal" vagyok - ami enyhén szólva meglepö!)
máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
83%

Ignorál = figyelmen kívül hagy

Red Flag = magyarra fordítva vörös zászló, de így nincs sok értelme, tehát vészjel, vészjelek.

Mondjuk engem nem izgat, ki milyen kifejezést használ, az viszont egy pillanatra elszomorított, hogy tényleg nem találtok magyar megfelelőt ezekre?

máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
74%

Egy szó helyett hármat mondani nem szoktak az emberek, a nyelv mindig a lehetö legegyszerübb irányba fejlödik.


Ez olyan, mint ha valaki ragaszkodna az autó helyett a személygépkocsi megnevezéshez, vagy taxi helyett a bérgépkocsit használná.


Nem hiszem, hogy te ezeket használod, oedig az autó meg a taxi nem magyar szó, és van rá (elvileg) magyar is!

máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
23%
14# Jah, én is ezt akartam írni, miért használjak három szót egy helyett?
máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk egy latin eredetű, magyarosított szót ne mossunk már össze ilyen szánalmas angol szlengekkel, mint crush meg red flag (kiszemelt és vészjel, mielőtt jönne a szokásos “mit mondasz helyette?” kötekedés, ezek nem is hosszú alternatívák) és társai. Azokra mind van magyar megfelelő, amit érdekes módon remekül tudtak használni pár évtizedig-évszázadig.
máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
És gondolom, fiatal korodban te is csak az ösök által használt szavakat mondtad, nem az aktuális ifjúsági nyelvben megszokottakat. (Ha erre igennel válaszolsz, akkor vagy egy kö alatt éltél akkoriban vagy hazudsz!)
máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
70%
23, az ignorál nem annyira azt jelenti, hogy figyelmen kívül hagyja, inkább nem vesz róla tudomást. Árnyalatnyi a különbség, de van különbség.
máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
70%
26 mitől jobb a latin az angolnál? XD Meséld el nekünk, kérlek.
máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%
29-es: szerintem azért, mert az illetö öreg, fiatal korában még csak latin szavak voltak elterjedve, idöközben meg az angol is megszokott lett.
máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!