Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan kevés a roma sakkozó?

Miért olyan kevés a roma sakkozó?

Figyelt kérdés

máj. 8. 22:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Én fide listán szereplő sakkozó vagyok, járok versenyekre, még külföldön is.

Persze lehetne mondani, hogy nem mindenkin látszik hát mondjuk ki: cigány.

Én eddigi pályafutásom alatt mindössze kettő cigányt láttam sakkozni sakkversenyen.


A vezetéknevekből is ki lehetne találni ugye sok tipikus cigány vezetéknév van hát ez pont "Lakatos" volt. A nevén kívül látszott rajta, hogy cigány. 😅


Én nagyon meglepődtem mert azidáig soha nem láttam cigányt sakkozni.

És hát miért nem?

Mert a sakk alapvetően egy kuktúrált, úri sport. És hát a cigányok általában nem ilyenek...

Nem mennék bele a részletekeb, de aki tudja, hogy hogyan viselkednek a cigányok az tudja miről beszélek.

Még mielőtt valaki hurrogna mert rasszista vagyok, nem vagyok. És nem is a cigányokat nem szeretem hanem a cigány viselkedést nem szeretem! Cigány módjára meg nem csak cigány tud viselkedni.

Én nagyon sok cigánnyal találkoztam életemben, mondhatni azok között nőttem fel mert Nógrád megyében éltem és ott nagyon sok a cigány.

Tudom milyenek.

És! Vannak rendes cigányok is én isnertem kettőt is az előző munkahelyemről!

Persze régen elköltöztem Nógrádból GyMS megyébe.


Úgyhogy ezért nincsen sok cigány sakkozó. De mint mondtam, akad.

Mivel úri sport, cigányból meg nagyon kevés normális cigány van, ezért nem látsz túl sok sakkozó cigányt.

Orvosból sok sakkozót láthatsz.

máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11# Ha màr nagyon cigányozol, mert úri sport Teeee nagyon okos magyar legény.

1944 kormányfő Lakatos Géza név ismerős? Gondolom nem.

Nem hülyék a cigányok. Nem is néz ki mindegyik tipikusan annak. Még a nevük miatt sem lehet kapásból definiálni arra, hogy mi a fajtája. Ismerek még sok cigányt akiknek a neve sem cigányos, de nem írom ide le màr csak azért sem.

Szóval szerintem nézz ki a fejedből tovább és válogasd a szavakat amiket leakarnál írni, mert azt hiszed ismered , miközben nem így van.

Nem lehet tudni, hogy kinek van a származásában ez számotokra megkülömböztetett eredet.

máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen cigányozom mert lehet rasszista nem vagyok, de ettől függetlenül utálom a cigányokat.

És mint mondtam nem a bőrszínt utálom hanem a cigány viselkedést!

Ezek szerint te nem éltél olyan helyen, ahol sok a cigány.


Nem tudnak viselkedni, buták, analfabéták, bunkók, erőszakosak, kötekedőek.

Én nagyon sokáig éltem olyan helyen, ahol sok volt a cigány.


Hosszú idő után GyMS megyében is összefutottam cigányokkal (itt nagyon nagyon kevés van hála Istennek) és azonnal mutatták is a teljesen tipikus cigány viselkedést:

Felszálltak a vonatra, dorbézoltak. Este 10 után volt már, alig voltak a vonaton. Természetesen mellém ültek le, azonnal belém is kötöttek szó szerint ezt mondták:

"Hé tesó mennyi az idő?"

Megmutattam nekik, hogy ott van a kijelzőn.

"A tefonodon mutasd meg"

Mondtam, hogy a telefonom ugyan azt az időt mutatja ami a kijelzőn van.

A másik cigány:

"Tesó merre megy a vonat?"

Nem bírtam kiállni, hogy ne szóljak be.

Kinéztem az ablakon, jól megszívtam a fogam majd azt mondtam:

"Hát tesó. Ahogy nézem előre"

(Nem vagyok fideszes, csak ez pont jó szöveg volt akkor, amúgy a fideszt is utálom)

Cigány:

"Jól van ha szép nem vagy legalább okos legyél"

"Szép vagyok én meg okos is" mondtam nekik, aztán félve attól, hogy leszúrnak vagy megütnek, felálltam azt jó arrébb mentem.

Erre az egyik cigány:

"Aztán nézzél a hátad mögé az utcán"



Na ilyenek. Ez csak egy példa.

Érted? Ilyenek a cigányok. Akkor miért is me cigányozzak?

máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13#, hát fiam ha annyira ütődött vagy és nem érted akkor hagylak a saját leveden főni. Te maradsz hülye nem pedig Én. Te is csak ellenszenves tirpák vagy.
máj. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!