Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a childfree és...

Mi a különbség a childfree és childless között? Mibe tartozom?

Figyelt kérdés

Egy nemzetközi facebook csoportban volt a napokban egy kérdést, hogyha teherbe estél, akkor mit csinálnál. Kommentek 100%-a, hogy gondolkodás nélkül abortusz. Én nem mertem kommentelni és szerintem mások is így lehettek vele. Volt, akinek az volt a válasza, hogy ha erre nem ez a válasz, akkor nem vagy childfree (helyette max. childless lehet a komment szerint).

Nekem ez egy összetettebb kérdés. Észérvek szerint az abortuszt választanám, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem tudnám megcsinálni. Nem azért vagyok gyermektelen, mert csak/nem szeretem a gyerekeket/simán nem akarok gyereket vagy egészségügyi okok miatt nem lehet. Röviden az én indokaim abban foglalhatók össze, hogy ebbe a világba nem akarok gyereket, nem tudom azt a biztonságot garantálni számukra, ami nekem kellene ahhoz, hogy vállaljak gyereket.

Ezért inkább megelőzni próbálom a terhességet, ha kiderülne, hogy terhes lennék, nekem nehéz döntés lenne. Ha rá tudnám venni magam az abortuszra, valószínű sokáig zaklatott lennék miatta, nem tudnám lazán venni, mint a poszt kommetelői.



2023. okt. 19. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A childlessnek nincs gyereke, a childfree pedig nem is akar.
2023. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
És ezek az igazi véresszájú childfree-k gyűlölik annyira a gyerekeket, hogy nekik semmiféle erkölcsi dilemmát nem okozna egy abortusz, valóban.
2023. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Childless a gyermektelen állapot, aminek többféle oka lehet.

Childfree egyfajta mozgalom, akik abban hisznek, hogy az emberiség elpusztítja a Földet, ezért le kell állni a szaporodással!

2023. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Childfree: gyerekmentes, gyerekeket tudatosan, szándékosan kizáró/nem vállaló. (Itt nincs gyerek, nem is volt és nem is lesz)


Childless: gyerektelen, gyerek nélküli. Szándékosan vagy kényszerből gyereket nem nemző/szülő/nevelő. Jelentheti azt is, hogy elvesztette/elveszejtette korábban meglévő gyerekeit. (Itt nincs gyerek, de lehet, hogy volt vagy lesz)


Aki tehát abortuszt hajt végre, azaz elveszejti a gyerekét, nem eshet az első kategóriába, mert volt már gyerek az életében. Nem tud childfree lenni akinek a múltja gyerekkel “terhelt”, akit “kénytelen” volt kiiktatni.

2023. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem amúgy mi értelme ennek a különbségtételnek, nincs gyereked és kész. Senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nincs, akarsz-e vagy nem. Annyira unalmas már, hogy állandóan ezen a gyerek témán rugóznak sokan, persze nem rád gondolok.
2023. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4: simán childfree az is, aki akarata ellenére terhes lett, és abortáltatott, mert az embrió nem gyerek (mint ahogy a gyerek sem felnőtt, vagy aggastyán).
2023. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
5: pedig nagyon jelentős a különbség, teljesen más a hozzáállás.
2023. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
6: tehát ha valakinek felnőnek a gyerekei akkor már nincs gyereke onnantól kezdve, hanem felnőttje van.. értem
2023. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8: Utóda van. Ez a kifejezés minden életszakaszra érvényes.
jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!