Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha "A" hátat fordít "B"-nek,...

Barito kérdése:

Ha "A" hátat fordít "B"-nek, ki a hibás?

Figyelt kérdés
A hátat fordítás = a kapcsolat megszakítása.
2023. okt. 8. 10:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi alapján mégis hogyan lehetne megmondani? Ha B megölte A testvérét, akkor valószínűleg nem A lesz a hibás.
2023. okt. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Feleslegesen emeled ki a kérdést, ha egy hónap alatt sem voltál hajlandó a kérdésnek kontextust adni. Így semmit nem lehet rá reagálni, és nem is fognak, ezért nem kapsz válaszokat.
2023. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kedves előző, őszintén sajnálom értetlenségedet. (bár tudom, te nem sajnálod)


Nem kell kontextus, elég ha a válaszadónak van józan esze, és érti a lényeget.


Rendben, segítek neked: ha 'A' hátat fordít 'B'-nek, akkor 'B' a hibás, mert okot szolgáltatott 'A'-nak, hogy ezt tegye. Valamit tett vele, hiszen a másik nem a semmiért szakította meg vele a kapcsoplatot.


Idáig nem jutottál el, hogy ezt felismerd?


Ha egy embert kirúgnak az állásából, ki a hibás? Ő vagy a cége/főnőke? Miért kell ide "kontextus"? (persze tudom, az értetlenség miatt)


Józanul gondolkodó számára világos, hogy akinek hátat fordítottak az a hibás. (ok nélkül nem történik ilyen)


Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, vannak-e még józanul, reálisan gondolkodó emberek.

2023. nov. 1. 07:55
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
C.
2023. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
3. Hát mondjuk az sem mindegy, hogy B sértette meg A-t, vagy A a túlérzékeny. Mert ha valaki nekem azért "fordítana hátat" valamiért, mert egyszer nemet mondtam egy kérésére, hát köszönöm szépen, a gyerekes hisztiből sem kérek.
2023. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#3 tehát te feltettél egy kérdést, amire olyan választ vártál, ami neked megfelel. Mi van, ha A csak simán egy gyökér és B hiába igyekszik A akkor is hátat fordít neki. Ezért kell ehhez a kontextus. Honnan tudjuk kontextus nélkül, h B okot adott rá, ha ezt nem írtad le? Mik vagyunk mi? Médiumok?
2023. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 1112 ***** válasza:
Én például egy cseresznye vagyok, de ez nem visz előbbre téged sajnos, kérdező. Fejtsd már ki, tényleg!! Kíváncsi vagyok !
2023. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ok. Pl. 'A' és 'B' jó barátok. Telik az idő, történnek események. Minden embernek vannak olyan dolgai, megnyilvánulásai amik irritálják a másikat. Pl. "B" mindig negatív. Nem szemét, nem kötekedő, nem büdös, nem alkesz, csak mindig mindenről negatív a véleménye, nézete. Ez ezért, az azért, amaz amazért nem jó. 'A' ugyan kedveli őt, sok mindenben egy húron pendülnek, de szépen lassan megelégeli az állandó negativitását 'B'-nek, és ahogy múlik az idő, meg is undorodik tőle, és a végén, amikor már besokall, végleg hátat fordít neki.


'B' nem sértette meg, nem bántotta meg, nem cseszett ki vele, nem húzta le anyagilag, nem használta ki sehogyan sem...


Csak éppen nem vette észre, hogy milyen hatással van 'A'-ra az állandó negativitásával, és úgymond elmarta maga mellől x idő után a haverját ezzel.


És nem is veszekedve váltak el, csak 'A' ahogy kezdte megelégelni 'B' negativizmusát (amit időnként szóvá is tett de amaz nem változtatott rajta) szépen lassan egyre passzívabbá vált a barátságban, egészen a teljes elzárkózásig.



A lényeg az, hogy a hátat fordítónak MEGVAN AZ OKA arra, hogy így tegyen, és a okot az szolgáltatta, - akár tudtán, akaratán kívül, - akinek hátat fordított.


Ennyi.

2023. nov. 19. 08:07
 9/25 anonim ***** válasza:
Jó, oké, megszakítótták a kapcsolatot, akkor mi a probléma? Egyébként mindenketten hibásak, A se húzza ki magát olyan könnyen. Én ismerek ilyen barátságot. Az egyik negatív, a másik meg nem képes a nyílt kommunikációra.
2023. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
*mindketten
2023. nov. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!