Nem érzitek azt, hogy a mesterséges intelligencia megállíthatatlan fejlődése potenciálisan súlyos következményekkel járhat?
Nézd meg miből keresték az emberek a kenyerüket 50 éve. Az akkor népszerű munkakörök jelentős része ma már nem létezik vagy alig űzi valaki. Cserébe van milliónyi olyan munkakör, aminek 50 éve még híre se volt.
Pont ugyanez a folyamat fog végbemenni a következő időszakban is.
Egy biztos: a gépek azokat a munkákat fogják elvenni, amit jobb is, ha elvesznek.
Mint ahogy ez régen is volt.
vö növekszik az az életkor ameddig egy ember normális életet élhet. Régen egy 60-70 éves ember már "öregnek" számított, ma már kevésbé. Vannak olyan temetők amelyek tele vannak 50-60 éves emberekkel még a XX. század második feléből is.
Bemész egy kórházba pl. vérző gyomorfekéllyel nagy eséllyel ki jösz onnan élve. Régen belehaltál simán. És így tovább és így tovább.
A mesterséges intelligencia sak egy pici szelete annak a technológia változásnak ami az elmúlt kb. 60-80 évben lezajlott. Sok minden átalakult. Blériot 1909-ben repülte át először merevszárnyú, motoros repülőgéppel a La Manche csatornát, 1969-ben (60 évvel később, 54 éve) felszállt az első Concorde repülőgép amelyik hangsebesség fölött volt képes utasokat szállítani. Ugyanúgy 1969-ben jelent meg a Boeing 747 (Jumbo Jet) gépe amelyet 2023 februárig gyártottak (54 éven keresztül, amikor az első komolyabb gép és a 747-es között 60 év telt el, közel ugyannyi ideig gyártották a 747-et mint Blériot és a 747 között eltelt). És ez most csak egy kiragodott példa, hogy mi minden történt a XX. században ami átalakított sok mindent.
Ennek egyik velejárója az automatizálás. És abban nem csak az AI/MI játszik szerepet sok minden más is. De nézhetem azt is, hogy az első kb. használható számítógép 1941-ben készült (ez még elektromechnaikus volt Zuse Z3), az első komolyabb elektronikus számítógépek 1946 körül jelentek meg. Az első kereskedelmi forgalomba került számítógép 1951. 1957. első tranzisztoros számítógép ( 16 évvel az első elektromechnaikus gép után). 1969-ben (ez egy mozgalmas év volt) megrendezték az első mesterséges intelligencia konferenciát (akkor született meg!). 1970-ben jelent meg (1 évvel az első MI konferencia után) a PDP11 család amire elkészült a Unix operációs rendszer ami az alapja a ma használt linux és android rendszereknek!!! Aztán elszabadult a pokol.
2018-ban(!!!) a Magyar Telekom bevezette a "Vanda" rendszert, ez egy mesterséges intelligencia alapú ügyfélszolgálati rendszer. Már éles, jól használható (khm) MI alapú rendszer. Miért is most kezdünk ettől félni? Amikor ez itt van velünk kézzel fogható valóságában már 5 éve legalább?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!