Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érdekes ez a munkahelyi...

Nem érdekes ez a munkahelyi ajánlat? Mi a csavar?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, az imént kaptam egy emailt, miszerint egy külföldi cégnek megtetszett az önéletrajzom és állást kínálnak. (fent van több oldalon is az önéletrajzom és gondolom ott látták)


Ez egy Londonban található, logisztikai vállalat: [link]


Magyarországról keresnek embereket, mert itthon is terjeszteni akarják a vállalatukat, otthoni munka lenne, ügyfélszolgálati vezető a pozíció leírása és elég szépen meg is fizetnék.


Nekem ez kicsit gyanús, mert elküldték a szerződést, és a szerződés aláírása után lenne egy interjú. Na most. 1: ez nem fordítva szokott lenni? 2: 3600 eurót kínálnak, habár nem tudom a külföldi pénzkereseti lehetőséget, ez nekem kicsit gyanús, hogy egy pályakezdőnek, akinek emelt szintű technikusi képzettsége van, miért is ajánlanának ennyi pénzt, otthoni munkára..


Ez már a túl szép, hogy igaz legyen kategória.


Vissza kell küldenem a szerződést, és egy szelfit magamról, ahol a személyi igazolványomat tartom, elméletileg ez azért kell, hogy megelőzzék az esetleges csalást és meggyőződjenek arról, hogy valódi munkavállaló vagyok-e.


Mit gondoltok? Igazából a szerződésben nincs semmi, csak munkaköri leírás, pozíció megjelölése, bérigény, illetve, ez egy határozott idejű szerződés, mert van 3 hónap ingyenes képzés, ahol betanítják a dolgokat.



2023. aug. 14. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam már.. Sok mindenre nem megyek vele, csak arra, hogy kiderült, hogy valódi a cég.
2023. aug. 14. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
És fel sem merül, hogy náluk kérdezz rá, hogy scam-e? Gratulálok.
2023. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3#

Igazából nincs scam lehetőség, mert nem kérnek semmit előre.


Meg nyilván, ha megkérdezem, akkor őszintén el is mondanák, hogy "Figyelj már, átverünk téged.".. :DD

2023. aug. 14. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, annyi szent...
2023. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a cégnél, hogy ők küldték-e a levelet, vagy valaki visszaél a nevükkel? Ne légy lusta. Ez túl szép, hogy igaz legyen...az mindig legyen gyanús...
2023. szept. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!