Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor az...

Miért van az, hogy sokszor az indulataik kinyilvánítására használják a keresztnevemet az ismerőseim? Amikor mondjuk kérdezek valamit ami láthatóan nem tetszik nekik

Figyelt kérdés
És akkor benyögik hogy "Nem tudom XY" (XY a keresztnevem akar lenni), vagy leírják, mondják a keresztnevemet aztán jön valami leb*szás, beszólás, mindenképp valami negatív hangvételű szöveg. És egész életemben ezt csinálják, és nagyon idegesít, emiatt utálom már a nevemet. Miért csinálják ezt?
2023. jún. 27. 03:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajod, ez nem special te a keresztneved miatt van. Nyomatékosításként szokták a másik nevét mondani. Példa:


Dani: Szia, figyu véletlen bezártam a csomagtartóba itt vagyok a garázsban, nem tudnál átugrani kieengedni?

Rebeka: Dani...

Tudod mit, inkább hagyjuk! Megyek.

2023. jún. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokszor? Akkor van baj.


Nyomatékosan próbálják a tudtodra adni.

2023. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!