Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet tudni valamit arról,...

Lehet tudni valamit arról, hogy anyag Gergely miért hagyta ott a lelkészi pályát? Vagy önszántából hagyta ott egyáltalán?

Figyelt kérdés
Hallottam az egyik Önkényes mérvadóban, hogy Puzsér mondta, hogy Gergő egy volt református lelkész és érdekelne az esetleges indok (ha van), valamint az is, hogy mostmár nem kerül ki tartalom a csatornájára és hogy ennek mi az oka?

2023. máj. 12. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt beszél egy kicsit bővebben a témáról: [link]


Ahogy leszűrtem a mondanivalójából többek között ebből a nyilatkozatából és a Puzsérral közösen készített beszélgetésből, a fő okok között szerepelt részben az, hogy ők (értsd: papok, lelkészek stb.) mindenkinek lelki segítséget próbálnak nyújtani, ugyanakkor őket senki nem hallgatja meg, amikor tényleg rosszul vannak és még az egyházuk is elfordul tőlük, amikor támadások érik őket. Maguk a felekezetek és az egyházak is pusztán azt nézik, hogy az előtte nekik kedves, jó vallási vezetők jó hírének és személyének hiánya mennyire viseli majd meg az egész imázsát. Ő is nagyon rosszul volt, pszichológusokhoz járt, terápiákra járt, de szerencsére már jól van. A másik fő oka az volt, hogy a vallás témakörében is a politikához hasonló gyűlölködés jelent meg, amivel ő maga soha nem tudott azonosulni. Ugyanúgy kiéleződtek az ellentétek és ugyanaz megy folyamatosan, mint számos más területen, pedig a vallásnak, mint olyannak, nem ez lenne a célja, illetve szerepe. Szintén egy ok volt, hogy Magyarországon a vallásba beette magát a politika, ahogy azt tapasztalhatjuk is.


Egyébként Nagy Gergely továbbra is hívő, keresztény, kálvinista. Arról nem beszélt, hogy a csatornát folytatja-e. Szerintem igen, bár már jó ideje nincs fent semmilyen tartalom.

2023. júl. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!