Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valami jó tanulási módszer...

Van valami jó tanulási módszeretek? Amitől sok anyagot rövidebb idő alatt lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Néha azt veszem észre, hogy csak ülök az anyag felett és nem megy a fejembe ez a sok minden. Nektek van valami jól bevált módszer? Vagy valami szövegkiemelős módszer? Mert túlszínezem az oldalakat néha amitől nem tudom jól átlátni az anyagot.

#tanulás #iskola #Tanulás rövid idő alatt #Szövegkiemelőzés
2023. jan. 30. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem beválik, az nem biztos hogy neked is működik.


Kísérletezz, ne csak módszerekkel, hanem játssz a napszakokkal is, tanulás közben fogyasztott ételekkel (sós, édes stb)


Menni fog az, hajrá.

2023. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nekem az hatásos, hogy az egész tételt nagyon alaposan átolvasom, akár egy fél óra hosszan is. aztán a legfőbb bekezdések címeit kiírom egy apró cetlire, és utána megprobálom az elején bele-bele pillantva, utána ritkábban belenézve visszamondani. 4-5 körre már menni szokott az egész tétel fejből.
2023. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én eleve figyelek órán, és szerencsére így nagyjából megragadnak a dolgok. Én úgy szoktam kiemelni a szöveget, hogy elolvasom az egészet, a vázlat alapján kihúzom a lényeget és azt tanulom.

Telefont mindenképp némitsd le előtte.

2023. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt sem írod, melyik korosztályba tartozol - így elég nehéz segíteni, mert nyilván más tanulási módszer kell a középiskolában, és más az egyetemen. Ami a szövegkiemelő túlzott használatát illeti, én első körben csak ceruzával húzom alá a lényeget, és a szövegkiemelőt csak később, a kulcsszavak kiemelésére használom.
2023. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én jegyzetelek. Kis nyilacskákkal, pontokkal, aláhúzva, stb. Egyrészt ahhoz, hogy tudj jegyzetelni, át kell gondolnod az olvasottakat, másrészt így sokkal gyorsabban át tudod olvasni utána.
2023. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne sorkiemelozz akkor hanem huzd alá tollal.


En anno ugy vágtam be konyveket hogy hangosan tanultam. Olvasod a lényeget csak es visszamondod.

Neha ugy csinaltam mintha tanar lennék a maciknak magyaráztam toluk kerdeztem es a macinak kellett visszamondani(azaz nekem fejből konyv nelkul)

Amit lehetett tablara (az ajtonkra lehetett kretaval irni mert matt es jol törölheto félbevagott almával)

Meg dominok hatara irtam a temaköröket es huzgáltam mint valami erettsegin a tételeket, hogy ne csak sorrendbe legyen minden bemagolva, hanem ha a 30.oldalt kerdezik azt is tudjam.


Egy gazdasági könyvet bevagtam ugy hogy este 8 tól éjfélre végeztem, érettségi szintü agyvizsgánk volt belole(3 ora hosszas)en megírtam a vizsgán sacc 15 lerc alatt. Helyben javitották azt nekem ki: "5-ös, mehet".


De ezt csak vizsgákra.

2023. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*nagyvizsgánk
2023. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Hasznosak voltak számomra!
2023. jan. 30. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg elmerülhetsz a gyorsolvasásban is. Igaz, ez hosszútávon hozza meg a várt eredményt, de szerintem segíthet.
2023. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!