Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazak lehetnek az interneten...

Igazak lehetnek az interneten közölt tények az emberekről? Ha valaki negatívan cselekszik másokkal, magával szemben, akkor miért nem adnak neki pozitív visszacsatolást?

Figyelt kérdés
2022. nov. 9. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eskü nem értem a kérdést, pedig már 5x nekifutottam. Írnál konkrét példát?
2022. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha valakiről tényként írsz valamit a neten: az igaz lehet, főleg akkor, ha azt többen mondják, emellett miért nem pozitívan közelítik meg az adott személyt, bármilyen információról van szó?
2022. nov. 9. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez még mindig homályos, de megpróbálom. 😂 Semmi nem szentírás, amit az interneten olvasol, minek után kontroll nélkül bárki írhat bármit a legtöbb felületen, akár névtelenül is. Egyszerűen az van, hogy az emberek nagyobbik fele tájékozatlan és/vagy előítéletes, mellette könnyen megvezethetők, mert nem járnak utána a tényeknek, és az érzelmeik sokszor felülírják a racionalitást. A propaganda amúgy részben pont ezt használja ki, ahogy írod, többen állítanak valamit valakiről (sokszor karaktergyilkolási szándékkal), a lényeg az, hogy az olvasók érzelmeire hasson. Ezt ellenőrzés nélkül átveszi a többi propagandista is, majd a végén a hírt az olvasók terjesztik tovább egymás közt. Rendszerint azokról írnak így, akik valaki(k)nek az útjában állnak. Mire kiderül, hogy hazugság, addigra az egész már le is csengett.
2022. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!