Igazak lehetnek az interneten közölt tények az emberekről? Ha valaki negatívan cselekszik másokkal, magával szemben, akkor miért nem adnak neki pozitív visszacsatolást?
Figyelt kérdés
2022. nov. 9. 20:09
1/3 anonim válasza:
Eskü nem értem a kérdést, pedig már 5x nekifutottam. Írnál konkrét példát?
2/3 A kérdező kommentje:
Ha valakiről tényként írsz valamit a neten: az igaz lehet, főleg akkor, ha azt többen mondják, emellett miért nem pozitívan közelítik meg az adott személyt, bármilyen információról van szó?
2022. nov. 9. 20:46
3/3 anonim válasza:
Hát ez még mindig homályos, de megpróbálom. 😂 Semmi nem szentírás, amit az interneten olvasol, minek után kontroll nélkül bárki írhat bármit a legtöbb felületen, akár névtelenül is. Egyszerűen az van, hogy az emberek nagyobbik fele tájékozatlan és/vagy előítéletes, mellette könnyen megvezethetők, mert nem járnak utána a tényeknek, és az érzelmeik sokszor felülírják a racionalitást. A propaganda amúgy részben pont ezt használja ki, ahogy írod, többen állítanak valamit valakiről (sokszor karaktergyilkolási szándékkal), a lényeg az, hogy az olvasók érzelmeire hasson. Ezt ellenőrzés nélkül átveszi a többi propagandista is, majd a végén a hírt az olvasók terjesztik tovább egymás közt. Rendszerint azokról írnak így, akik valaki(k)nek az útjában állnak. Mire kiderül, hogy hazugság, addigra az egész már le is csengett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!