Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoftver fejlesztő vagyok a...

Szoftver fejlesztő vagyok a karrierem elején, a párom biztosan sohasem szeretné elhagyni az országot (4 éve vagyunk együtt), pedig lakhatnék bárhol és a légkört se szeretem itthon, mit tegyek szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Itthon is jól keresek és fogok keresni, ez nem is kérdés, sőt dolgozhatok külföldi cégnek, hogy pl euróban kapjam a fizetésem. Viszont ez annyira nem érdekel, a légkör és a lehetőség a nagy érvek, hogy a költözés mellett döntsek. Elvégre megtehetem bármikor és elmehetek bárhova, miért ne élnék egy jobb országban, miért hagyjam ezt ki? Párom is eltudna helyezkedni, mert bár nem annyira keresett a szakmája, mint az enyém, de találni pár hónapon belül munkát biztosan.

Párommal 4 éve vagyunk együtt és nagyon szeretem őt. Két évvel ezelődt elkezdtem tervezgetni, hogy hogyan kérjem meg a kezét, elkezdtem gyűrűket is nézegetni, de teljesen felhagytam ezzel, miután megkaptam az első gyakornoki munkám és elérhető távolságba került az álom munka meg ezzel együtt a költözés. Nem érdekel rajta kívül senki, még így 4 év után se nézek meg nagyon lányokat pl aquaparkban, mert egyszerűen annyira vonzódom hozzá és szeretem, hogy senki nem érhet fel hozzá. Vele lenne pedig valami isteni, mintha a legjobb barátommal lennék mindig.


Szerintetek mit tegyek? Beszéltünk már róla és neki ez kizárt dolog, viszont ennek már egy éve, akkor azt mondta, hogy nem szeretne költözni még ideiglenesen se..:(



2022. szept. 12. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nektek kell ezt megbeszélnetek.

Mi miatt nem akar kiköltözni egyébként? Reálisnak tűnik számodra az ok vagy csak nem akar kimozdulni a komfortzónájából?

Persze utóbbi sokat nem számít, hiszen nem kényszerítheted, viszont neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb számodra.

Sajnos a párkapcsolatban nem csak a rózsaszín köd meg a vonzalom fontos, hanem a közös célok is. Ha ti nem juttok közös nevezőre ez ügyben, akkor azt egyikőtök mindig úgy fogja érezni, hogy a másikért valami hatalmas, fontos dolgot áldozott fel, és ez szép lassan aláássa majd a kapcsolatotokat.

Mindenképp le kell ülnötök és tisztáznotok kell a jövőbeli terveiteket egymással.

2022. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
A jobb pénzkereset céljából megpróbálhatnátok azt, hogy Nyugat-Magyarországra költöztök, és akkor te ki tudsz járni dolgozni, és mégis itthon vagytok. Azt, hogy a költözés, vagy a csaj a fontosabb, azt neked kell eldönteni. Ha a párod a legfontosabb, és csak őt szereted, akkor érdemes megpróbálnotok azt, amit írtam. Én a helyedben otthagytam volna a csajt, és mentem volna ki ezer örömmel, de ez csak rajtad múlik.
2022. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Válj el tőle, hisz külföldön a sok pénzedért bizonyára jobb nőt is vehetsz nála. Ő egyszerűen nem a Te szinted. Nem érti, hogy a pénz a legfontosabb mércéje a Te pótolhatatlan - ezért magasan túlfizetni érdemes - tehetségednek.

P.S.

Búcsúzóul vegyél neki egy jobbfajta dildót - úgyse lesz neki egy jó ideig szüksége másra a boldogsághoz. Ezek a nők már csak ilyenek, ne akard őt megváltoztatni!

2022. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Szofverfejlesztőként itthon is simán vannak lehetőségek. Mi a bajod a "légkörrel"? Nagyon jó légkörű szoftverfejlesztő csapatok vannak itthon. Külföldről hazatért kollégáim szerint kint semmivel nem jobb.
2022. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%

A "párod" ugye férfi? - ezért kapta a #3 válasz a lepontozást, de hidd el csak tévedésből - nem homofóbiából. Ha pénzes vagy, jó testű fiúkat is kaphatsz külföldön - miután elcsúnyulsz és pocakot eresztesz.


Mert ugyebár senki tucatinfosként is "jól keresel", míg sok diplomás sokkal értékesebb természettudományos és műszaki végzettséggel mit megadna egy jól fizető árufeltöltői fél-állásért vidéken, hogy ne kelljen segélyből élnie, mert értelmiségi sorba hajtották a szülei anno.


Sokaknak már nincs gyomruk a külföldre - a magányra és kitaszítottságra, mert az egyetemi hajtásra ráment a fiatalságuk, a szépségük és gyakorlatilag a szexuális életlehetőségeik is - a karrierüket pedig már pályakezdőként derékba törte az Opus Dei menedzsermaffia sorozatos mobbingakciókkal és hivatalosan nem létező feketelistára helyezéssel.

2022. szept. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Szakmabeli vagyok, nem hagynám el a párom ilyen miatt. Végső soron ő a közvetlen környezetem, nem a vérfideszes Marika néni a boltban. Ha a munkaadóm külföldi, az idő nagy részét már megnyertem olyan szempontból, hogy normális emberek "között" töltsem.


Annyira nem hiányzik szarakodni a kiköltözéssel és harcolni az állampolgárságért meg a letelepedésért, ha adott a ho és a jó párkapcsolat itthon, de ez csak én vagyok. Plusz a kint keresett pénz itthon többre elég.


De ahogy írták, ezt nektek kell megbeszélni.

26n

2022. szept. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Ha tényleg jól keresel és ez nem csak a szöveg, vidd el sokszor olyan helyekre nyaralni, kirándulni, ahol amúgy szeretnél élni, és mindig pedzegesd neki, milyen jó lenne itt élni, de ne erőszakoskodj…

Én ezt tettem, hordtam ki ide Salzburgba, itt melózom, de ő nem akart ideköltözni, mindig kihoztam 1-2hétre, direkt nem szállodába, hanem béreltem egy rendes polgári lakást, amit otthonossá tettem, vittem mindig kávézókba, éttermekbe, bulikba, elintéztem, hogy legyen olyan társaságunk akik olyan munkakört töltenek be itt, mint amilyet ő otthon, hogy lássa ők hogyan élnek, aztán egyszercsak ittragadt, mostmár ő is csak látogatóba megy haza már második éve.

2022. szept. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Sokan csak nem mernek elindulni az ismeretlenbe, de ha megismertetik vele, akkor hirtelen megtetszik nekik.
2022. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Csak én nem értem a probléma mibenlétét? Vagy egyszerűen csak kihagytál egy lényeges információt? Szerintem te csak ürügyet keresel a költözésre. Ugyanis szoftverfejlesztőként roppant egyszerű meg lehet a "külföldi" munkahelyet oldani úgy, hogy az ember el sem hagyja az országot. Én villamosmérnök vagyok, 3 volt szaktársam is szoftverfejlesztéssel foglalkozik jelenleg (pontosabban 2 FW + 1 SW), mindegyikük külföldre dolgozik otthonról. Kb. havonta egyszer meg szoktak ejteni egy külföldi 1-2 napos utat, annyit elég a rendszer közelében lenni, a többi megy távolról is. Szóval ha a fizetés és más munkakörnyezet lenne a valódi ok, akkor szerintem már rég megoldottad volna. Tehát valami más van emögött, amit nem árultál el eddig.
2022. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
9- szerintem elárulta, nem akar itt élni.
2022. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!