Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt hazudtam/hazudom, hogy...

Azt hazudtam/hazudom, hogy van érettségim, ha nem hazudnám ezt, semmibe néznének és semmi lehetőségem nem lenne. Ertheto ez, vagy ez teljesen nem korrekt?

Figyelt kérdés

Pl kis bufekbe kerdezik hogy mi a vegzettsegem, en csak azt mondom erettsegi. Ha azt mondanam 8 altalanos, nem vennenek fel sehova..muszaj hazudnom ha nem akarom hogy egy analfabetanak nezzenek

Nagyon nagy bun ez, vagy ertheto ez a kis hazugsag?


2022. szept. 4. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nincs vele bajom.
2022. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Amíg nem kérik be a bizonyítványt nem lehet belőle probléma.

Attól, hogy 8 általánosod van, még nem vagy analfabéta, ráadásul bármikor dönthetsz a tovább tanulás mellett is.

2022. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Persze, érthető.


Ha én lennék a munkaadód és kiderülne, hogy nekem hazudtál erről akkor én csak mosolyognék és azt mondanám, hogy megértelek. Meg persze megnyugtatnálak, hogy ettől még nem vagy analfabéta, sokszor értelmiségben nem sok különbség van egy érettségizett, illetve egy 8 általánossal rendelkező között.

2022. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ki kérdezi?
2022. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták elkérni a munkaadók?
2022. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg Bangónétől.
2022. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem teszed le az érettségit, ha szégyelled hogy nincs?
2022. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1: ha egy munkahelyhez kell érettségi, akkor kérni fogják, emrt ellenőrizni KELL.

2: ha nem kell és csak kérdezik lényegében tökmindegy mit mondasz.

3: ha kamuzol és ellenőrzik később, akkor ők lesznek bajban, mert ha mégis kell érettségi a pozíciód betöltéséhez akkor ők voltak akik nem ellenőrizték.

Bár ezt nem tudom pontosan, hogy ilyenkor te is felelősségre vonható vagy-e, mert "elvileg" tudod, hogy kell-e érettségi vagy nem..

2022. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Úgyis mindenki hazudik az állásinterjúkon, a diplomás is. Persze nem a diplomájáról, de leígéri a csillagokat is az égről, persze mindenki jól tudja, hogy úgyis csak a fizetésért megy oda. A munkáltatók is tisztában vannak vele, de mégse vesznek fel ha őszinte vagy, csak akkor ha hazudozol.
2022. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
komolyabb helyen úgyis elkérik a bizonyítványodat
2022. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!