Ha a mai világ lehetővé teszi, hogy egy telt testalkatú nő is érmet foghat a kezében, amit versenyen nyert, akkor milyen segítséget adnátok még a nőknek, amivel manapság bármilyen területen, érvényesíthetik magukat?
Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 10:24
1/11 A kérdező kommentje:
Férfiakról is írhattok.
2022. máj. 11. 10:27
2/11 anonim válasza:
He? Milyen versenyen ért el helyezést telt testalkatú nő, úszás vagy pingpong? Mert a kettő nem ugyan az.
3/11 A kérdező kommentje:
Akadálypálya teljesítése sikeresen, minél rövidebb idő alatt.
2022. máj. 11. 10:35
4/11 A kérdező kommentje:
Milyen helyzeteket tudtok, ahol egyenlő eséllyel indulhat bárki a céljai érdekében?
2022. máj. 11. 10:36
5/11 anonim válasza:
És ennek mi köze a testsúlyhoz, alkathoz?
Ha jól sejtem fizikai erőpróba volt, amit a legjobb nyert. Ha fel falunapon valami kamu vetélkedő, akkor még nem is releváns.
Egyébként szellemi területen elég sokat javult már a helyzet ilyen téren
6/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz van köze, hogy olyan példákra van szükségem, ami szemlélteti, hogy bármilyen tulajdonsággal indulsz az élet bármely területén, nem kell vesztesnek lenned, mert a win-win helyzet mindenkinél adott lehet.
2022. máj. 11. 10:53
7/11 anonim válasza:
Nincs egyenlőség, sosem volt, a genetikai lottó és a származás számít. Mesterségesen lehet befolyásolni kvótákkal és alacsonyabb osztályok létrehozásával, de az csak látszólagos győzelem.
Olyan ez, mint a nehézsúly és a pehelysúly. Külön-külön mindegyik bajnok a saját ligájában, de ha egymás ellen is meg kellene küzdeni, akkor eléggé egyenlőtlen lenne a dolog.
8/11 anonim válasza:
#6: Egyrészt ez így nem igaz. Nem indulhatsz bárhol bármilyen tulajdonságokkal. Másrészt a win-win helyzet nem ezt jelenti
9/11 anonim válasza:
6# A társadalmi nemi szerepek szerinti nevelés már nem egyenlő alapokat ad. Hogy ezt az óvoda, majd az iskola ki tudja-e kompenzálni azt nem tudom. Az ügyességi verseny az lehet jó példa. Nehezen megválaszolható kérdést tettél föl, szerintem nincs is ez a kérdés kikutatva még. Mert a válasz pl. ott kezdődne, ha a szülők a nemük szerint nem "terelgetnék" akár már csecsemőkorban a gyereküket akkor hogyan alakulna a teljesítményük különböző területeken. Pl. a fél éves kisfiúkat általában már jobban meggyömöszölik, felemelik, repülőztetik, csikizik a szülők, rokonok, míg egy kislánnyal óvatosabban bánnak. Ez jelentéktelen, de vajon kihatással van-e onnantól, hogy a kisfiú bátrabb lesz, hiszen az ingerküszöbe magasabb, és ez a bátorság kíséri a csecsemőkorig, kisgyerekkorában, és később is. S mivel bátrabb, több sikerélménye lesz, a kudarcokból pedig többet tanul így jobban fog teljesíteni mint a babakorában kevesebbet repülőztetett kislány. Szóval a vegytiszta vin-vin az nehéz kérdés.
10/11 anonim válasza:
Mindig win win a helyzet minden versenyen, csak lelkileg gyenge sok kövér ember és a társadalom erre elkezdi a külvilágot formálni hogy ne legyenek rosszul és egy kamu win helyzetet adnak nekik, ahelyett hogy kapnának pszichológust. Ez az egyenlőség dolog csak mese lelki gyengéknek. Nincs egyenlőség és nem is kell hogy legyen. Aki dagadt és mem edzik keményen az hátul marad a sportban, ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!