Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kockázatos most Magyarországon...

Kockázatos most Magyarországon bármibe belefogni?

Figyelt kérdés

Nem vállalkozásra gondolok, hanem családalapításra. A párommal már évek óta tervezzük hogy gyermeket vállalunk, de először jött a COVID, aztán meg az ukrajnai háború. Ez mind elgondolkodtatott minket, hogy vajon milyen világ, milyen Magyarország várható a következő években, évtizedekben. Érdemes-e gyermeket vallani egy olyan világban ahol háború van vagy bontakozik ki és ezzel minimum óriási bizonytalanságot teremt a társadalomban. Nyilván nem én vagyok az egyetlen aki ilyenen gondolkodik, de mégis felmerülnek olyan alapvető témák mint pl lesz-e télen fűtés, lesz-e üzemanyag az autóba amivel elvihetem a gyereket kórházba ha úgy adódik, lesz-e munkehelyünk ahol megkeresem a pénzt amiből élünk és ellátjuk, neveljük, oktatjuk a gyerekünket. Lesz-e pénzünk kifizetni a rezsit, meg ilyenek.

Ki tudja hová fajulnak itt a dolgok, bármi benne van a pakliban még akkor is ha most még nem tűnik annyira valószínűnek. Az sem tűnt annak hogy a világunkat egy vírus támadja le, vagy hogy Európában háború lesz, ami sokmindenre kihat.

F


2022. máj. 6. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
A háború nem egy ma született dolog. Gondolj bele, hogyha mások is így gondolkodtak volna, akkor te sem lennél ma itt.
2022. máj. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Értelmes ember így gondolkodik.


Igen,a többiek meg a "majd lesz valahogy"kategória..

2022. máj. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom ezt a gondolatmenetet, mert a gyerekvállalás felelősségteljes gondolkodást igényel! Teljesen jogos a megtorpanásotok.Valóban bármi megtörténhet.

Ha én lennék a helyetekbe, akkor ugyanígy bennem lenne ez a félelem, de próbálnám józan ésszel megközelíteni.Pl. hogy van egy alapom anyagilag, mármint tartalék.Van saját otthonom és autóm, nincs hitelem.Az aggodalmak ellenére én így valószínű belevágnék.Mert az embernek egy élete van, és élje úgy ahogy szeretné, és valósítsa meg azokat a dolgokat amire vágyik.Ha nem valósítom meg, akkor nem lesz teljes soha a boldogságom.

Egy biztos háttérrel inkább megvalósítanám, mint nem. Persze egy bizonytalan háttérrel viszont nem vágnék bele.

2022. máj. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha arra vártok, hogy mikor lesz "jó világ" akkor soha nem fogtok semmivel sem előrébb lépni.

Elárulom: a háború után jön majd a következő nagy probléma, utána meg az azt követő. Az is lehet, hogy több egyszerre.

Szóval ez csak kifogás, mert valójában mégsem akartok annyira családot, hiszen ha akarnátok, akkor már lenne.

2022. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Háborúk vagy közelsége miatt mindig kevesebb gyerek lesz vagyis lemegy a születési ráta. Normális reakció. Gazdaság is belefog szólni mennyi gyerek lesz akkor ez pláne. Persze valaki a nyomorba szül gyereket, mert az boldog család lesz szerinte és kell a család elven. Alapból azt a gyereket övvel nevelhete volna kb akkor is kell a család.
2022. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!