Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapestiek! Nektek melyik a...

Budapestiek! Nektek melyik a kedvenc helyetek, környéketek a fővárosban?

Figyelt kérdés
Pl. egy számotokra kedves tér, vagy egy hangulatos utca stb. - ilyesmikre lennék kíváncsi.

2022. márc. 30. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Magdolnanegyed :-D Edzés előtt szoktam menni, ott melegítek be, mert mindig akad valaki, aki kötekedik, meg fenyegetőzik :-D Hangulatosnak nem mondanám, de megteszi :-D
2022. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Az ún. Moszkva sétány (nem tudom, átnevezték-e, régen így hívták). Nemrég felújított szakasza a Pesti alsó rakpartnak. Imádom, nagyon hangulatos, szép sétány. Margit hídtól északra gyakorlatilag a teljes szakasz.


Szeretem még nagyon a házunk közvetlen környezetét, egy nagyon szép, felújított park van a ház mögött, az utcát is kicsit átépítették hozzá, nagyon kellemes lett az egész (13. kerület, belváros).


De alapvetően az egész belvárost szeretem :)

2022. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Városliget.:)
2022. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Rózsák tere.
2022. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A Kis-Wekerle, a Szarvas Gábor utca, a Bosnyák tér, a Duna Plaza mögötti rész.
2022. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Mátyásföld :)
2022. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bartók Béla út, meg a Gellért-hegy körüli kis utcák. :)
2022. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
A népszerű, frekventált terek közül a Vörösmarty tér és a mára megszépült Etele tér és környéke. Kikapcsolódás szempontjából a Margitsziget, a Budai Várnegyed, a Hármashatárhegyi repülőtér környéke és a Városliget. Aztán van egy sor kevésbé ismert hely, amelyet nagyon szeretek: Hamzsabégi sétány (főleg az esti órákban), Avar utca, Dézsmaház utca, Csörsz utca, Péter Pál utca, stb.
2022. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Van néhány visszatérő helyem, ahová ráérős napjaimon szeretek elbandukolni. Nem tudnék egy konkrét kedvencet választani, mindegyiket más miatt szeretem, és az aktuális lelkiállapotomtól függ, hogy épp mikor melyiknek a hangulatát kívánom.

Például a 110-es és 112-es busz végállomásán, a Thomán István utcában van egy kevésbé ismert, de elég hangulatos kilátó a városra. Aki szereti a nyugis, madárcsicsergős hangulatot, távol a város zajaitól, annak nyugodt szívvel ajánlom. Egyedül az tud zavaró lenni, hogy bizonyos időközönként elmegy közvetlenül mellettetek 1-1 busz, de ez talán még nem olyan vészes.


Szeretek néha kiülni a Szabadság híd alacsony részére, és elveszni kicsit a Gellért hegyre néző panorámában. Nyilván ez már elég zajos könyék, de a hangulat kárpótol 🙂


Kelenföld, és azon belül is a Bikás park szintén megér egy misét. Lehet, hogy ez a hely másokban nem mozdít meg semmit, de én elfogult vagyok vele. Gyerekként ugyanis rengeteg időt töltöttem el Kelenföldön, úgyhogy csordultig vagyok emlékekkel arról a környékről.


A Margit-szigetet szintén megemlítem, bár ha oda egyedül megyek ki, akkor sokszor elfog a magányérzet, annyi baráti társaságot és szerelmespárt lehet látni mindenhol 😄 Viszont nagyon jól tud esni az ottani zöldövezet.


A Mechwart-ligetbe is szeretek jó időben kiülni olvasgatni kicsit.


Valamint, hogy ne csak nyugis zöldövezeteket hozzak fel állandóan, én azért még a Rákóczi út környékét is megemlíteném. Amellett, hogy mára már ahhoz a környékhez is fűznek emlékek, igazi, nyüzsis, hardcore budapesti hangulatot áraszt magából az egész rész a sok busszal, villamossal, metrómegállóval, és a rengeteg üzlettel, kajáldával. Ezt a folyamatos pezsgést és életet pedig én, mint egykori vidéki ember, legalább annyira tudom élvezni és értékelni, mint a nyugalmat 🙂

2022. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Jaszai Mari ter es az 5. kerulet 4/6 villamos kozeli resze az Olimpia park es Honved ter park es a tobbi kis parkja miatt meg a kornyek felujitottsaga es biztonsagossaga miatt is a kedvencem!! Illetve a festo szepsegu Dunapart !


Masik kedvenc a Margitsziget a maga csendjevel nyugalmaval es vizpartjaival!!

2022. márc. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!