Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek voltak már hasonlóak?...

Veletek voltak már hasonlóak? Ha igen, akkor tudnátok írni ilyeneket?

Figyelt kérdés

Velem többször is történtek olyanok, hogy gondoltam valamire, vagy csináltam valamit és úgymond később "megtörtént". 3 esetet tudok most hirtelen írni:


1. Általánosban a legjobb barátommal álltunk a buszmegállóban és a macskákról beszélgettünk. Az a lényeg, hogy ő kiskorában félt a macskáktól. És egyszer csak így a semmiből előugrott egy macska a bokorból. Eléggé megijedtünk.


(+ Egyszer mikor sétáltam haza, a kerítésen megláttam egy fekete macskát. És utána sorban még kettő ült mellette a kerítésen. És sorban vettem őket észre, nem "egyszerre". Lehet így leírva nem hangzik ijesztően, de akkor az volt.)


2. Családban történt. Azon gondolkodtam napokig, hogy a nagybátyám mikor fogja feleségül venni a barátnőjét, mert már elég régóta voltak együtt. Rá pár hétre (március 31.) ez meg is történt.


3. Ez tegnap történt. Néztem egy filmet, amiben a kedvenc színészem szerepelt. Erre az öcsém kijön a szobájából és kérdezi, hogy "Tudtad, hogy a (...) filmbe szerepel XY?" Én meg pont azt a filmet néztem. Na itt még nincs vége, mert amikor este elmentünk nagymamámhoz, akkor a TV-ben pont ment ez a film.


De én nem hiszem el, hogy ekkora véletlenek létezhetnek. :D Ha van valami hasonló sztoritok, akkor jöhetnek nyugodtan.



2022. jan. 9. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy életedben hányszor beszéltél dolgokról. Ha mellette kiszámolod, hány % esély van arra, hogy adott esemény megtörténjen, akkor rá fogsz jönni, hogy teljesen normálisak az ilyen véletlenek.

pl egy nap beszélsz 20 random dologról, évi 350 nappal számolva az 10 év alatt 70000 dolog. ha emellé rakjuk, hogy mondjuk 10 percenként látni macskákat az utcán, akkor simán benne van, hogy pont akkor jöjjön elő a macska, amikor beszélsz róla.

a feleségül vevős azért nem nagy szó, mert ha te napokig gondolkodsz azon, hogy mikor házasodnak össze, akkor valószínűleg nekik is már eszükbe jutott a dolog és lehet már nyaggatta őt a többi rokon is, szóval ez nem is igazán véletlen.

a filmesnél meg lehet, hogy tudatosan nem tudtátok, hogy éppen az a film megy, de lehet, hogy tudat alatt megvolt az infó, mert a nagymamád amikor nézte a tv műsort, akkor véletlenül láttátok. Azt hiszitek, hogy a semmiből jött az ötlet, hogy azt a filmet meg kéne nézni, közben onnan jutott eszedben, hogy korábban láttad a szemed sarkából a tv újságot.


Szóval a tudatalatti sokszor feldolgoz különböző jeleket és azt hisszük, hogy valami véletlenül történt, pedig csak a meglévő infók alapján megbecsültük, hogy meg fog történni.

2022. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van abban valami, amit írsz. Köszi egyébként, nyugodtan jöhetnek még válaszok.
2022. jan. 12. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!