Aláírás kinek hogyan alakul ki?
Munkám során egy nap van, hogy ötvenszer is alá kell írnom. Mire a tizedikhez érek már olvashatatlan két hullámvonal lesz belőle.
Valaki csak egy monogrammot ír, valaki csak 2-3 vonalat tesz, stb. Egy szakértő meg tudja mondani mindenesetre, hogy azt te írtad-e, vagy más.
Nem vagyok szakmabeli, de jobb is, mert biztos dobnék egy hátast. Elszomorít, hogy néhányan ilyen stílusban tudnak írni témákról, amikben nincs jártasságuk, pedig érdemes utánaolvasni a grafológiának, szerintem érdekes, mennyi mindent el lehet mondani az emberről a kézírása alapján. Szerencsétlen kérdező meg rendes választ sem kapott. Gondolom már 2 év elteltével nem aktuális, de hátha idetéved még valaki.
Nekem pl az osztályfőnököm kérte még régen az érettségi átvétele előtt, hogy mivel sokat kellett aláírni és sokan voltunk, mindenki gyakoroljon ki egy olyan aláírást, amivel 1 mp alatt végez, de am is szerettem volna egy szép "pecsétet", amivel azonosíthatom magam. Én leírtam a nevem párszor gyorsan, aztán alakítottam rajta, hogy jobban tetsszen, azóta magától változik az évek során. Ismerek olyat is, aki kitalált egy motívumot és azt használja. A legtöbbeknek gondolom nem annyira tudatos, inkább a gyakorlatban alakul ki, és a személyiségük határozza meg a végeredményt, mint a rendes írásnál.
Nekem am nem is szimpatikus ha valaki "gyöngybetűkkel" ír alá, mert személytelennek, görcsösnek, kiforratlannak tartom, és sok helyen nem praktikus, ki se fér. Ha olvashatóan kérik, úgy is szólnak, vagy kiderül, de nem érdemes ezzel feltartani a sort, vagy a futárt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!