Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha felmerül az ismerősi...

Ha felmerül az ismerősi körben hogy hozzam szóba, hogy saját lakásom lett huszonévesen? Félek sokan irigyek lennének emiatt és ezt akarom elkerülni.

Figyelt kérdés

Aki van mondjuk 100 legközelebbi ismerősöm, akik huszonévesek senki nem jön gazdag családból és közülük 1-nek van saját lakása és neki is úgy, hogy pár éve kapott a családjától több felől összesen 15 milliót és még vett fel mellé 10 millió lakáshitelt mérnöki fizetésre. Nekem kicsit hasonlóan lesz, mert apukámtól kapok lakásra 10-12 millió forintot, ami örökségének egy része. Viszont nekem van saját félretett vagyonom is már, 7 millióm és belerakok abból 5 milliót és még veszek fel 5 millió lakáshitelt. Vidéki nagyvárosról beszélünk, szóval kb. 20-23 millióból lesz a lakás véve.


Én 27 vagyok, az ismerősi köröm is ilyen 22-28 évesekből áll főleg. Nem akarom mindenkinek köszönés után felhozni, hogy lett lakásom, de beszélgetéskor úgy is sokszor kibukna, ha új embereket ismerek meg főleg, de a régiekkel is, mert azért a lakhatás olyan téma, ami szóba szokott kerülni emberek között néhanapján. Hazudni pedig nem akarok. De attól is félek, hogy egyesek irigykednének rám, vagy azt mondanák a szüleim olyan pénzesek hogy csak úgy alám raktak egy lakást, vagy ilyesmik. Ezeket hogyan tudom a legnagyobb eséllyel elkerülni?


2021. dec. 4. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam 20 on évesen ugyanez volt a bajom nem akartam , hogy mások rosszul érezzék magukat, hogy nekik nincs én nem mondtam el senkinek.

Ne titkold de ne is vágj fel légy kedves velük és majd megértik hogy mindenki mást kap az élettől.

2021. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem hogy mindenki mást kap , hogy te lakást más meg lelki támogatást
2021. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben voltam én is. Szerintem nem kell külön felhozni. Ha szóba kerül, elmondom, hogy ez már nem albérlet, a szüleim és nagyszüleim segítségével tudtam venni. Ennyi.

Ha valaki ezért elítél vagy olyanokat mond, hogy alád rakták.. Hát az nyaljon sót és lehet jobb, ha intelligensebb emberekkel veszed körül magad.

2021. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik és kész. Az ilyet sokan el sem hiszik, annyira elérhetetlen számukra, sokan persze irigyek, de ez meg alábbhagy egy idő után. Lesz pár fura tekintet egy ideig, de pár hónap után ez is alábbhagy.
2021. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy, irigy emberek mindig lesznek. Max megtanulod őket leszarni.

Örülök, hogy ilyen fiatalon tudtál venni egy saját lakást, használd egészséggel =)

2021. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek négy lakása van bérbe adva nyugat-magyarországi megyeszékhelyen, egy pedig Bp-en, ezt most a nevemre íratták diploma után. Senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívül. Egyszerűen nem téma.
2021. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


6. De tőled senki nem kérdezi meg hogy hol laksz? Megismerkedés elején valamikor akár iskolatárs, munkatárs, vagy romantikus ismerkedéskor ellenkező nemű. Vagy bármi haver, barát. Lehet nem ez valakinek az első kérdése, de ha valakivel beszélgetsz már néhány órát, akkor ez a téma azért csak felmerül. Hogy koli, vagy albi, vagy saját, vagy egyedül vagy lakótárssal vagy szobatárssal.

2021. dec. 4. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlparázod. Valóban egyre nagyobb, elérhetetlenebb dolog a saját ingatlan, ilyen árak mellett. De akkor is kicsit túlreagálod. Ha rákérdeznek, őszintén mondod, hogy saját tulajdonú és kész.

Külön én nem jelenteném be. Akivel vagyok elég jóban, ő úgy is tudja.

2021. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!