Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet lenne most befejezni...

Bandi_a_Ló kérdése:

Jó ötlet lenne most befejezni az életemet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a sztorimat. Nagyreményű ifjú voltam, jó tanuló, de valami tinédzser korban elromlott, mert rákaptam a piára.

18 évesen már dühöngött az alkoholizmusom és kirúgtak 2 egyetemről is. Mérnökiről. Kimentem utána melózni külföldre.

18-30 között lényegében összesen 2 év kihagyással végig vedeltem. Hol megtakarított pénzből, hol külföldön élve ottani segélyből. Egy roncsember lettem.

30 előtt pár évvel hazaköltöztem, megpróbáltam megint a sulit, de ismét kibuktam, pedig már józan voltam.

Utána visszaszoktam a piára, minden maradék pénzemet elittam.


Jelenleg pár hónapja a szüleimmel élek, betanított munkát végzek és nem részegeskedem. De úgy érzem már összeomlott az életem.


Bár dolgozom és nem vagyok részeges, az álmaimnak látszólag lőttek.


Barátnőm lényegében sose volt, nincsenek barátaim se.


Stílusos lenne befejezni az életet? VAn értelme ennek az értelmetlen szenvedésnek így?


2021. máj. 31. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el Popper tanár úr Hogyan öljük meg magunkat? c. könyvét, segíteni fog.


Ill. ajánlom Sziámi: Előlről c. dalát is.

2021. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdetnek mondjuk próbáld meg az életed úgy alakítani, amilyen irányba szeretnéd, hogy menjen. Mivel belátod, hogy a pia volt a legtöbb probléma forrása, keress fel szakembert és kérj segítséget ahhoz, hogy tartósan megszabadulj az alkoholtól, vagy csak mértékkel tudd fogyasztani.

Öngyilkosnak lenni sem nem bölcs, sem pedig stílusos (ahogy te fogalmaztál), inkább gyávaság, mert a problémák leküzdése helyett inkább a menekülést választod Arról nem is beszélve, hogy ha jól forgatod a lapjaid, akár még jól is kijöhetsz az elkövetkezendő néhány évben, és felfoghatod az elmúlt XX éved egy hatalmas tanulságnak, leckének, amit továbbadhatsz a leendő barátoknak.

2021. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Kalapács volt a jeled az oviban?
2021. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

13:16-os vagyok, de nem Zsófi.


A régi életed hagyd abba és bátran kezdj egy új életet.

2021. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ameddig az egészséged rendben van(nem vagy végső stádiumú rákos, rokkant stb. ) addig megvan a lehetőséged arra hogy jobb irányba tereld az életed.
2021. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Lehet változtatni és jobbá tenni az életed, de ahhoz kell egy megfelelő döntés és kitartás. Kezdésnek a pia végleges letétele, amihez szakemberre van szükséged és valószínűleg majd elvonóra.


Aztán apránként elkezdeni építeni magad, a karriered, az önbizalmad. Idővel jönni fog, csak el kell kezdeni és nem feladni a buktatóknál. Egyetemre kerültél, mérnökin voltál, tehát van tehetséged és szorgalmas vagy, csak az alkohol elvitt egy rossz irányba. Ki kell deríteni miért a piához nyúltál és mik voltak pontosan a kiváltó okai, hogy ne az legyen a menekülési útvonalad. Ehhez megint idő és türelem kell majd, de nincs veszve semmi.

2021. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vagy elkövetnék egy király öngyilkosságot, vagy összeszedném magam.
2021. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És nem sajnálnád a szüleidet,akik még így is visszafogadtak?
2021. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot kell megértened. Nem a sors, vagy az isten cseszte el az életedet hanem te. Nem a körülmények áldozata vagy hanem te teremtetted meg azokat a körülményeket amitől áldozat lettél. Kinyírtad saját magadat a piával. Az alkohol személyiségromboló hatása közismert. Ha te ennek ellenére minden nap nyomattad akkor ne csodálkozz azon hogy sehol sem tartasz az életben. Nem is fogsz sehova sem haladni, mert ugyanazokat a köröket futod egyhelyben minden nap a saját mókuskerekedben. A saját döntésed volt eddig is hogy ittál. A saját döntésed volt hogy hülyeségekre fecsérelted azt az időt amit arra is fordíthattál volna hogy kigyere a gödörből. Ittál, gépeztél, neteztél, trógerkedtél, mégis mi a francot érdemel az az ember az élettől aki szart sem képes tenni a saját sorsáért?? Az lenne a dühítő és az lenne az igazságtalan ha te ezután a link életvitel után tartanál valahol is. Nem volt még barátnőd se ahogy írod. Mégis ki akarna társa lenni egy ilyen semmirevaló, motiválatlan, céltalan, a piálástól beszűkült gondolkodású, gyenge jellemű, igénytelen alkoholista trógernek? Ha úgy néznél ki mint Brad Pitt fénykorában akkor sem kellenél egy nőnek sem ilyen tulajdonságokkal. Nem hogy így, a piától felpüffedt testtel, borvirágos pofával. Mégis minek írtad ki ezt a kérdést? Mi döntsük el helyetted hogy érdemes-e élned? Megmondom én neked a tutit, rohadtul nem érdemes. Ha úgy csinálod továbbra is ahogyan eddig akkor biztos hogy nem. Ha hajlandó vagy változtatni az élethez való hozzáállásodon és nekiállsz megkeresni a saját életed értelmét akkor esetleg még juthatsz valahová. Hogy hová azt nem tudhatom, de az biztos hogy csak azon az úton érdemes járni mert amin eddig haladtál az nem vezetett sehová. Mindezeket azért mertem így leírni mert a saját életem nagyon hasonlóan alakult mint a tiéd. Harminc évesen egy kilátástalan helyzetű alkesz voltam, összesen volt körülbelül 20 000 forintnyi vagyonom, pinát még csak képen láttam addig. Eltelt tíz év. Ebben a hónapban múltam negyven éves. Nem tudom pontosan hogy mennyi pénz van a számlámon, ilyen huszonnéhány milla. Nem tudom hogy hány fullos prostit dugtam már meg, bőven eleget. A pia eszembe sem jut. Rengeteg mindent szeretek csinálni, fejlesztem magam folyamatosan. Nem örököltem semmit, nem nyertem szerencsejátékon, nem hullott az ölembe semmi, a saját erőmből kapartam ki magamat a szarból. Százszor adhattam volna föl közben, de nem tettem, eldöntöttem hogy végigjátszom a játékot. Döntsd el te is hogy mit akarsz aztán cselekedj belátásod szerint. Én leszarom hogy hogyan döntesz, mindenki a saját életéért felel ebben a játékban.
2021. jún. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!