Szerintetek ez generációs probléma vagy ez mindig is így volt?
Most is ugyanolyan egyszerűen gondolkodnak az emberek, mint régen, csak ma már egy számlabefizetéshez is több gondolkodás kell, mint régen az egész élethez, és hát a gondolkodás senkinek se erőssége.
Plusz most 10szer több a válás és az általában egy anyagi csőd az egyik félnek
Szerintem kevésbé aggódtak összességében az emberek, mert kisebb volt az egyéni felelősségük.
Régen megmondták, hol dolgozol, mikor, mennyit, mennyiért. Kicsit mindig lehetett ügyeskedni, de egy átlagos emberenek nem volt ennyi felelősség a vállán, mint most.
Ha megnézed, akkor a statisztikákban megjelent rengeteg kiégett és depressziós egyetemista/főiskolás, ami egy új (kb. 10-15 éves) változás. Régen is voltak, de állítólag nem ennyien.
Nem gondolom amúgy, hogy csak a lakásárak miatt van ez. Nekem van két barátnőm, akik a harminchoz közeledve még nem nagyon dolgoztak semmit, nincs párkapcsolatuk és nem is tudják, hogy mit akarnak csinálni.
Ezen túl a baráti társaságom fele nem azt akarja csinálni, amit csinál, nem talált párt vagy egyik sem. Viszont rengeteg energiát tettek bele olyan egyetemi diplomákba (pénzügy, vegyész, informatika, menedzsment), amit ténylegesen nem akarnak, de nem tudják, hogy mit akarnának helyette, mertha ez sem jött be, akkor mi mást akarna.
Ráadásul az sem segít, hogy a diplomás pályakezdők keveset keresnek, így még évekig nem hozzák be mondjuk a villanyszerelőket anyagilag. (Valószínűleg, amíg nincs egy nagyobb válság).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!