Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élnétek az alábbi alternatív...

Élnétek az alábbi alternatív jövőben? Miért igen, vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Mész az utcán, kétoldalt irodaházak, felhőkarcolók sorakoznak, amikben pénzügyi cégek, bankok biztositótársaságok irodái vannak. Az ország egy adóparadicsom, sok Ukrán, Orosz, Afrikai, Dél-Amerikai, stb szupergazdag tartja itt titokban a pénzét, és sok cég van ide bejelentve az alacsony adók miatt.

Mész tovább, átmész egy szépen gondozott parkon, ahol turisták üldögélnek a fűben. Felszállsz a villamosra, ami magánkézben van. A villamos tiszta, pontos precíz és új.

Míg a villamoson ülsz figyeled a várost. A régi ipari üzemek helyén, kutatási központok állnak ahol a világ élvonalában lévő kutatók dolgoznak a legmodernebb eszközökkel, segítve a tudomány fejlődését és nagy hasznot hozva az ország számára.

Leszállsz, átmész egy hatalmas parkolóházba, és kihajtasz a Dodge Challanger típusú kocsiddal és hazamész. Tükörsima úton kocsikázol haza egy kisvárosba, ahol méretéhez képest nagy élet van, mint egy nagyobb városban. Több menő étterem, kaszinó és szálloda sorakozik a városban és rengeteg a turista a világ minden tájáról. A város szélén egy hatalmas kertesházba érsz haza. Másnap hétvége, mész vidékre a falusi nyaralódba. Az út odafelé is Tükörsima, és rengeteg hatalmas terepjáró és Pick up van az utakon. Megállsz tankolni és magadban mosolyogsz hogy a fizetésedhez képest nevetségesen olcsó a benzin.

Az út mellet dúsan termő földek és gazdag legelők sorakoznak, hatalmas farmok vannak egymás mellett.

A kis falu habár csendesebb, itt is van élet. A falu utcáin turisták jarkálnak. A falu szélén egy fegyverbolt, és egy lőtér, ahol fiatalok a saját fegyvereikkel célba lőnek, nevetgélnek és beszélgetnek a jövőjükről. A falu melletti erdőben a helyi farmerok a Hummer-eikkel versenyeznek az erdei utakon. A faluban is több étterem és vendégház van, és a legtöbb-ben teltház van. A turisták szórakoztatására Monster Truck show is van ahol az autószörnyek Ládákat és Wartburgokat zúznak.


Az ország a NATO-bol nem de az EU-ból kilépett mert így még gazdagabb lehet.


A szabadkereskedelmi egyezményeknek és a megerősödött forintnak köszönhetően a boltokban sok olcsó, elsősorban Amerikai, Angol, Svájci és Távol-Keleti importáru van amire a gazdaság szerkezete miatt szükség is van.

Az ország már nem egy kilátástalan hely, fiatalnak és idősnek is jut munka, városban és vidéken egyaránt, az adóterhek alacsonyak cserébe éjjeliőr-állam van és a legtöbb dolog magánkézben van.

Kivándorlás már nem nagyon van, de bevándorlás is csak kis mértékben mert az ország pontrendszer alapú bevándorlási szabályozás hozott így csak hasznos emberek jöhetnek be.



2021. febr. 2. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha drágább a jegy akkor kevesebb lesz az utas.

Miben lenne jobb a minőség?

2021. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hogy egy egyszerű és hasonló példával mutassam meg: a híres Japán vasútrendszer magánkézben van, míg a magyar meg állami, de még az Angol is magánkézben van. Mindkét másik említett országban drágább valamivel a jegy, de minőségben simán lehagyják a MÁV-ot pl egyik másik említett országban sincsenek félnapos késések az első hóeséskor, a járatok pontosak, tiszták ahogy írtam.


Na a villamosokkal is hasonló lehet a helyzet.

2021. febr. 2. 18:45
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
Undorító kapitalista jövő.
2021. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Királyságban valóban magáncégek üzemeltetik, de a többségtől ugyanúgy az állam rendeli meg.

Ahogy a Wikipédián írják: "A Brit-szigeten ma 28 társaság közlekedtet személyszállító vonatokat, ebből 25 az SRA által kiírt koncesszió birtokosaként, veszteségeiket állami forrásból pótolva. Mindössze három független üzemeltető van, akik a „szabad pályahasználat” áldásait élvezve közlekedtetnek vonatokat: az Eurostar, a Heathrow Express és a Hull Trains Ltd."

2021. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14 akkor igazad van, nyertél, viszont akkor itt is úgy lenne mint ott.



#13 igazad van, Venezuela meg Kuba a legjobbak. Ja nem.....

2021. febr. 2. 19:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen élnék egy ilyen utópisztikus országban.


Azt viszont nagyon aggasztónak tartom, hogy milyen sok ember hiszi, hogy ehhez az utópiához Magyarországnak ki kell lépnie az EU-ból. Anglia megtehette, mert neki régen voltak gyarmatai és pár száz év alatt felépített egy nagyon erős gazdaságot, amivel önállóan is el tudja majd látni magát. Magyarországon viszont nem ez a jó stratégia.


Ha kilépnénk az EU-ból, akkor a hazánkba települt multicégek nem tudnák az olcsó magyar munkaerővel előállított termékeiket vámmentesen beszállítani az EU-ba, emiatt inkább kitelepülnének. Ha nem lennének külföldi multicégek, akkor számos kisvállalkozás is csődbe menne (különösen Nyugat-Magyarországon és Budapesten, ahol a kis cégek erőteljesen támaszkodnak a nagy cégek megrendeléseire). Ez pedig egyből magával rántaná a kisembereket is, akik a kisvállalatoknál és a multiknál dolgoztak. A végén vagy senkinek nem lenne munkája, vagy pedig mehetnének dolgozni a magyar cégekhez minimálbérre bejelentve, a fizetésük nagy részét feketén kapva - amiből még egy tisztességes nyugdíjuk sem lehet 40 év munkaviszony után.


A valódi változás az emberek gondolkodásmódján múlik. Hogyha az emberek többsége becsületesen megfizetné az adókat és nem spórolna a minőségen, amikor termékeket vásárol, akkor magasabb szinten is az lenne a jellemző, hogy a politikusok nem ügyeskednének az ország pénzével és nem spórolnák ki az anyagot az utakból. A gondolkodásmód megváltoztatása nem az EU-ból való kilépéssel kezdődik. A sorsunkért nem az EU okolható, hanem mi magunk vagyunk érte felelősek.

2021. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16 értem az érvelésed. Viszont nem olvastad el rendesen a szöveget. Részletesen le van írva hogy az ország nyíltan adóparadicsom lenne, hatalmas lenne a banki szektor, a turizmus a mezőgazdaság és a kutatás-fejlesztés így a multik összeszerelő üzemei maximum a gazdaság diverzifikációja miatt lennének fontosak de a nemzeti össztermékből való részesedésük jócskán lecsökkenne. És adóparadicsom könnyebben lehet az ország az EU-n kívül hiszen az EU komolyan szabályozza a szektort, és az országokat hogy pl a társasági adó ne lehessen egyik tagban sem kirívóan alacsony.


Akkor igazad van, ha úgy írom az utópiát hogy a gazdaság szerkezetét olyanra írom ahogy most van. De nem olyanra írtam.

2021. febr. 3. 07:05
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17: Ebben igazad van. Én igazából azon gondolkodtam, hogy miként lehet összekötni a jelent az általad felvázolt utópiával. Nem igazán látom, hogyan lehetne ezt a gazdasági szerkezetváltást keresztülvinni. (Például Ukrajna, Moldova és Koszovó nem tagja az EU-nak. Ennek ellenére miért van az, hogy ezek az országok nem alakítják át a saját gazdaságukat adóparadicsommá? Miért jó nekik a szegénység? Ennyire hülyék lennének? Pedig őket nem korlátozza az Európai Unió - elvileg simán hozhatnának olyan törvényt, hogy a 100 milliárd dollár felett termelő cégeknek az ő országukban csak 0,00000000000000000001% adót kell fizetniük.)


Nem vagyok adószakértő, de amennyire én tudom, adóparadicsom csak olyan ország lehet, amelyik valamilyen egyedi módon kapcsolódik egy nagyobb pénzpiachoz. Például a kriptovaluta-láz hajnalán rengeteg ezzel foglalkozó cég állított ki Pre-paid kártyákat Gibraltáron bejegyzett cégek nevére, hogy ezáltal jelentős adókedvezménnyel tudjanak pénzt kivenni a vállalkozásukból. (Gibraltár Nagy-Britanniához tartozott, így - mint bejegyzett EU tag - kapcsolódott egy nagyobb piachoz, az Európai Unióhoz. Speciális politikai helyzete miatt azonban Gibraltárra külön adótörvények vonatkoztak.)


Ha a sejtésem helytálló - és ez tényleg csak egy tipp -, akkor adóparadicsommá csak azok az országok válhatnak, amelyek jelentős kapcsolati tőkével rendelkeznek. Politikai kapcsolati tőkével. Magyarország a világpolitika szempontjából nem egy befolyásoló tényező. Emiatt úgy gondolom, hogy nem reális Magyarországot adóparadicsommá nyilvánítani. A kutatás-fejlesztés erősítése viszont ígéretes lehet. A Nobel-díjasaink aránya kis országhoz képest feltűnően magas. Úgy tűnik, ebben van a legnagyobb előnyünk.

2021. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szerintem az általad említett ország szimplán azért nem adóparadicsomok mert azok általában kis országok amiknek nem nagyon van más bevételi forrása. Nagy országok ritkán adóparadicsomok de nem ez lenne az egyetlen bevételi forrásunk.

A legtöbb nagyobb és népesebb ország nem is gondolkodik azon hogy adóparadicsom lehetne.

Ráadásul ezek az országok csatlakozni akarnak az EU-hoz aminek feltétele a jogharmonizáció, amibe ez is beletartozik. (abba most ne menjünk bele hogy mennyi esélye van a tagsaguknak)

2021. febr. 3. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!