Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fel tudnátok vidítani valamive...

Fel tudnátok vidítani valamivel? Szüleim szemében egy szégyen vagyok.

Figyelt kérdés

A szüleim okos és tanult emberek. Testvérem nincsen, így belém fektették a pénzüket. Én nem vagyok olyan okos, mint amilyennek akartak. Jogra szántak, de a történelem sosem ment és nem is érdekel az egész. Az állandó otthoni nyomás és depresszió miatt elb@sztam a középiskolás éveimet. Otthon ücsörögtem és semmit nem tanultam, nagyon elveszett voltam. Minden évben olyan négyes körüli volt az összátlagom (történelemből hármas voltam minden évben, fizika-kémia kettes épphogy meglett). Most rájöttem, hogy mit is szeretnék tanulni, de nem hiszem hogy lesz annyi pontom az idei érettségin. A jegyeim nagyrészt négyesekből áll, meg a történelem hármas, nem kapnék értük annyi pontot. Angolból jó vagyok, abból mindenképpen emeltezni szeretnék, mert akkor lenne +50 pontom. Úgy érzem, hogy nem tudom megírni jóra az érettségiket. Ha sikerülne, akkor talán bekerülnék az egyetemre. Ha nem akkor fogalmam sincs mit fogok csinálni. Más szakra nem nagyon gondoltam, nem szívesen tanulnék mást. Pszichológiára szeretnék jelentkezni, már van elképzelésem, hogy azon belül pontosan mivel szeretnék foglalkozni. Egy ideig majd iskolapszichológusként is szeretnék dolgozni, nekem nagyon jól jött volna, de abszolút nem volt segítőkész a hölgy. Viszont a pontszám magas és nem tudom, hogy megtudnék-e belőle élni. Nem tudom mit csináljak. Mindenképpen összekapom magamat érettségiig, szeretnék bekerülni, viszont nagy szégyen lenne, ha még a ,,büfészakra'' sem kerülnék be. Szüleim olyan brutál módon képesek lehúzni az embert, hogy inkább felakasztom magam, minthogy újra át kelljen élnem.

Valamivel fel tudnátok vidítani? Ha esetleg nem sikerül bejutnom, akkor mihez kezdjek majd?



2020. dec. 27. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jutsz be egyetemre akkor sem áll meg a világ. Vagy akár később is tanulhatsz, ha már saját jövedelmed van és a magad ura vagy.

Na azt nézd a szüleidnek mi lenne a jó.

Én egyetemi végzettség nélkül találtam nagyon jó szakmát, amit imádok csinálni, igaz így is sokat kell tanulni de megéri.

Ha anyámra hallgatok akkor valami kis bolti eladó lennék a putriban ahol ő is lakik.

Jah és engem anyám még angolul nem is hagyott anno tanulni, mert akkor fölöslegesnek tűnt. Most meg ha nem tudnék angolul, nem lehetne ilyen jó munkám.

2020. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Haver. Ha angolból ilyen jó vagy akkor kb. bármelyik egyetemre mehetsz. Nekem pl.: az angol rohadtul nem megy, a töri igen, dehát töriből nem lehet nyelvvizsgázni😂 Milyen a fizikai állapotod? A Honvédségben nem gondolkodtál (NKE)? Jól fizet és biztos állást ajánl. Én is szívesén mentem volna ide, de nem jött össze.:(

Hidd el, vannak nálad emberek akiknek sokkal rosszabb az életük (főleg itt az gyakorin). Van párkapcsolatod? Vannak barátaid? Mik az államaid?

Tanács: 1. Elvégzek egy egyetemet! 2. Szerzesz munkát! 3. Találsz magadnak egy párt. 4. Sok pénzt keresel. 5. Boldogan élsz, amíg meg nem halsz.

Sok sikert!:)

18/F

2020. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a korai pályaválasztás, de ne csak a fényes oldalát nézd meg a szakmáknak. Pszichológus lennél. Érzed magadon azt a lelki erőt, hogy mások hihetetlennek tűnő gondjait meghallgasd és ezáltal elviseld? Szerintem, ha a saját életed miatt itt keresel vígaszt, ne akard másokét is még magadra vállalni, mert össze fogsz törni a súly alatt! Nem lebeszélnélek, ha úgy érzed ez a hivatásod legyen, de pl. végig tudsz majd sírás nélkül hallgatni gyermekeket akiket megerőszakoltak? Valóban fogsz tudni segíteni érzelmek és elvakultság nélkül? Mert lehet, hogy egy bűnöst kell meghallgatni, aki gyerekként pl. sulin kívül, titkolva megkéselte a társait vagy megfolytotta a szüleit és hozzád küldik a tanárok, mert "fura"..

Közbeszersési szakreferens, beszerző nem lennél? Hiány van jóból és nem egy nehéz dolog! ;)

2020. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Basszus, de égő.. én tudok írni, csak fogja és kijavítja rosszra a gép, amit beírok.. :D
2020. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, hogy ilyenek veled a szüleid, esetleg beszéltél már velük erről? Mit mondtak?

Biztos vagyok benne, hogy az idei érettségi sokaknak nehéz lesz, a vírushelyzetből is kifolyólag. Ne hagyd hogy a helyzet és a szüleid eltántorítsanak a célodtól. Próbáld meg őket kikapcsolni, foglalkozz a tanulással és azokkal az emberekkel akik azt szeretnék ami neked jó. Legyél mindig önmagadnak fontos.


Az érettségivel kapcsolatban pedig, próbálj meg duplázni. Ha a két tárgyad, amit viszel a pszichológiára mondjuk angol, magyar/angol, biosz magas százalék lesz elérheted a ponthatárt idén is anélkül, hogy a többi tárgyból számítanának pontot. Ha pedig tudsz csinálni még 50+ pontot egy második emelt érettségivel a max 100 pluszpontod is meglehet.

Nem szabad elkeseredned akkor sem ha elsőre nem jön össze, újra lehet próbálni. Engem sem vettek fel elsőre egyetemre, így idén újrapróbálom. Igaz én megkapom a szüleim támogatását, de egy kiadós beszélgetéssel szerintem te is elérheted. Lehet nem tudják, hogy ezzel csak hátráltatnak annak ellenére, hogy a legjobbat akarják belőled kihozni.Ne a saját álmukat akarják ráderőltetni, nem vagy ugyanolyan mint ők, nem kell neked is jogi diploma. Állj ki magadért!

2020. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy menne-e. Évek óta olvasok, rengeteg könyvem van a témában, szeretek beszélgetni róla, minél többet megtudni. A kicsi kamaszkori álmom az FBI Viselkedéstudományi és Nyomozástámogató részlegére való bekerülés lett volna, de mint kiderült külföldieknek nincs lehetőségük bekerülni és meglehet hogy túl sok bűnügyi sorozatot néztem.

Őszintén ha ez nem jön össze, akkor minden mással megelégednék. Csak tudjam fizetni az albérletet meg tudjak könyveket venni, esetleg egy macskát és én elvagyok, mint a befőtt.

Honvédséghez nem tudnék bekerülni, vékony és gyenge lány vagyok. Az OKJ képzés nem hangzik rosszul, hozzáadom a listához.

Duplázásra gondoltam én is, de nem tudok két emeltet megírni. Matek a másik faktom angol mellett (angol-matekos osztály), csinálom otthon az érettségiket, de az emelt matekot elkezdeni is alig bírom.

2020. dec. 27. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Még van 4 hónapod ha beleadod a maximumot, gyakorolsz az érettségi feladatokkal meglehet a matek is!
2020. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg látszik, hogy nem vagy buta vagy életképtelen. Csak fiatal,és izgulsz a továbbtanulás miatt, meg a szüleid is stresszelnek. De ez normális. Ezen kívül vannak dolgok is amik érdekelnek téged.

Szerintem jól fog alakulni a jövőd még akkor is ha nem sikerülne az egyetem. Először nehéz lesz elindulni, lehet hogy rosszabb melót is be kell válallnod, de előbb utóbb sikerül egy normális munkahelyet találnod amit szeretsz. Az meg alap lesz, hogy magadat majd fent tudod tartani.

20 évesen úgy indultam el külhoni magyarként ide magyarországra, hogy semmim nem volt. Leg aljább melót is elvállatam, csak hogy kijöhessek. Voltam takarító, recepciós, gyári munkás. Kb 3 évembe telt mire eljutottam a mostani melómig, ahol jól keresek, nem csak hogy fen tudtam tartani az albérletem, de bőven tudtam spórolni és idén megvettük a párommal az első házunkat. És nekem semmi egyetemi végzettségem nincs.

2020. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!