Levelező képzésen tényleg ennyivel "butábbak" az emberek?
Idén kezdtem levelezőn, 5 év nappali képzés után. Lassan mindenki belerázódik a képzésbe és csinálja a kiadott feladatokat, a közös messenger csoportban kérdeznek is néha...
Én értem, hogy valaki 20 éve érettségizett. Azt is értem, ha valaki más területről jött, mint én. Viszont olyan dolgok nem mennek az embereknek, hogy fogoma fejem. Nem tudom, hogy butaság vagy lustaság (szerintem inkább az), de sokan úgy sem képesek gondolkodni, hogy eléjük van rakva minden vagy épp valaki 5 perce kérdezte meg ugyanazt.
Sokan vannak, akik előbb dolgoznak az adott szakmában, minthogy a szakra jelentkeztek volna. Maga a szakma eléggé logikát, helyenként matekot igénylő feladatokkal van tele a legtöbb poziban, sokan már az atyaistenek a cégnél és belebuknak olyanokba, mint két pont távolsága vagy az egyenletrendezés. Az oktató is rém szájbarágós mindennel kapcsolatban, a szükséges szoftverek telepítése is lemegy a "hova kattints" szintre és egyszerűen nem megy nekik.
Nem akarom lenézni őket, csak engem ez sokkolt nappali képzés után. Ott is voltak furcsa emberek, de itt a társaság fele az szinte. Ráadásul ők már szakmabeliek is és még a szakmai tárgyakkal is el vannak tájolva teljesen.
Miért van ez? Nagyobb emiatt a lemorzsolódás vajon?
#5 Már bocs, de a program telepítős résszel nem igazán értek egyet. A technológia már elég régóta velünk van, bőven elég ideje ahhoz, hogy mindenki tudja legalább alap szinten kezelni, használni azt. Meg hát, a mai világban nem is nagyon lehet kikerülni a különböző eszközök, pc-k, telefonok használatát, egyre nagyobb szükség van rájuk. Aki mindezek után nem tud egy programot, appot telepíteni (főleg hogy azok mind "next next next install finish"-egyszerűségűek), az csakis magának köszönheti.
Egyébként meg, nem biztos hogy butábbak az emberek. Itt szerintem inkább olyasmiről lehet szó, hogy beleszoktak a feladatkörükbe és csakis az ahhoz szorosan kapcsolódó, elengedhetetlen tudást tartották meg, a többit pedig elfelejtették. Elő is fordulhat hiszen, mert nem mindenki ír napi szinten, nem mindenki számol fejben, nem mindenki dolgozik egyenletekkel, számegyenesekkel, ha pedig bármely tudást sokáig hanyagolsz, akkor az megkopik, eltűnik. Ugyanez a beszéddel is, ha sokáig nem beszéled, vagy írott formában nem használod az egyik nyelvet, akkor elfelejted, alig fogsz emlékezni pár szóra.
A szoftveres részen azért akadok ki ennyire, mert informatikai szakon vagyunk. Olyan emberekkel, akiknek ha a matekhoz nem is, legalább az algoritmusokhoz volt azért közük. És a telepítéshez is. Legalábbis, feltételezem.
Egyébként nem kifejezetten butának mondanám őket, azért is raktam idézőjelben. Inkább csak teljesen elveszettek.
#11.
Ezt tapasztaltam, többször kértek már tőlem segítséget egy program telepítésével kapcsolatban, hogy mire kell kattintani (45-50 éves korosztály). Viszont nekik is megy a telefonon történő kapcsolattartás, e-mail, messenger, de pont azért, mert a telefont használják oda kerülnek egy gép elé és nem tudják mi van. :D Ettől még nem buták, tudom, hogy nem is állított ilyet senki, de ilyen elő szokott fordulni.
Kérdező, mondjuk informatikai szakon már fura. Ez valami alapképzés (akkor még elmegy kategória) vagy valamire épül? Úgy értem kellett hozzá informatikai ismeret vagy mindent a 0-ról?
Nem tudom mikor kezdtétek, de majd bélrázódnak. :)
Én nem levelezőire járok, hanem estire és ugyanúgy infó.
Maga a szak szerintem igen nehéz, legalábbis én tavasszal nagyon megszenvedtem vele a távoktatás, home office ellenére is. Az óraszám töredéke a nappalisnak, ráadásul tanulni is kevesebb időnk van a heti 40 óra (sok csoporttársnál gyerek) mellett. Igen, könnyebb a számonkérés, mint nappalin. Ritkán ugyanaz. Vagy onnan látja az ember, hogy neten talált korábbi zh-kból gyakorol, vagy a tanár mondja, vagy egyszerre van zh, vizsga de más feladatlapot kapunk. Szerintem így is nehéz.
Bár vannak többen is, akik szakmában dolgoznak több éve, máshol már tanultak kemény matekot és igen jó agyúak - nos ők kórusban szokták mondani, milyen könnyű.
A kérdések a közös chatfelületen... Ez is relatív.
Nekem a héten környezeti változókkal kellett megküzdenem, úgy, hogy azt se tudom, mi az a környezeti változó (igazából most se tudom). Honnan kellene tudnom? A suliban amúgy nem tanultuk, korábbi képzéseimen se, egyik munkahelyemen se kellett. Igen, egy szoftverfejlesztő tudjon guglin keresni. Sikerült is (egy része), de érteni még most se értem. :D
Vagy ha telepítéskor speckó beállítást kell megadni, vagy amikor PuTTY-al távolról belépni a suli szerverére és ott Linux terminálozni. Életemben a suliban használtam először PuTTY-ot, Linuxot magát és terminál. Parancssort még Windows-on se használtam előtte. Nagyon megszenvedtem vele és sokat gyakoroltam otthon.
Lehet, hogy az én kérdéseimen is fognád a fejedet... :D
Amúgy változó, néhányan ugyanúgy nehéznek érzik, mint én, másoknak minimális tanulással 5-ös az átlaguk, legalábbis a súlyozott mindenképp afeletti.
Ez a három dönt: szakmában dolgozik-e, tanult-e már valahol kemény matekot, milyen a logikai készsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!