Foglalkoztat-e az, hogy milyen státuszban vagy-e a közösségben és ha igen, milyen magas a társadalmi státuszod?
Egy kutatást tervezek a kérdésben is megnevezett témakörben. Szeretném meghatározni az emberek egyéni státuszindexét, ami azt mutatná meg, hogy nagyjából hol van az individuum helye a társadalmi hierarchiában.
Ebben kérném segítségeteket.
Érdekelne az, hogy mit gondoltok, miben mutatkozik meg a társadalmi státusz, és mik azok a momentumok, amik adott státuszcsoportra jellemzők.
Természetesen az is érdekel, hogy látjátok ti magatokat, milyen a státuszindexetek, és az is, hogy az elgondolásotokat mire alapozzátok.
Korábban végeztem már az emberi jellemmel kapcsolatos felméréseket, de ez a téma ebben a formában még nem teljesen tisztult le. Természetesen vannak predikcióim, milyen faktorokat kívánok a kutatásba beletenni, hisz azért az elmúlt évek tapasztalata némi sejtéssel "ellátott", de kíváncsi lennék minden meglátásra!
Köszönöm előre is, ha válaszolsz, legyen az komment, vagy privát.
Nem, de ember vagyok így néha engem is elvakít egy egy pillanatra.
Szóval tudom élvezni kiszállok új családi terepjáróból, előveszem az Iphone 11 Promat stb... , de utána büntudatom van realizálom hogy ez nagyon gáz.
Szerencsére csak nagyon ritkán fordul elő és akkor is csak pár pillanatig tart a fejemben.
Nem érdekel milyen státuszban vagyok, nem érdekel mások véleménye. Nem tudom milyen a társadalmi státuszom, nem értem hogyan kérdezed. Nem magas, ha úgy érted, hogy keresem-e a közösséget. Nagyon nem keresem. Ha meg úgy kérdezed, hogy egy adott közösségben: Akkor magas, mert aktív vagyok a beszélgetésekben, akivel megtalálom a hangot, szeretik a vicceimet és próbálok mindig kedves is lenni.
Munkahelyen érdekel csak, hogy ne nézzenek kutyának. Amúgy nem foglalkoztat milyen a státuszom meg mások mit gondolnak.
Nem akarok mindenkit szeretni, nem akarom hogy mindenki szeressen, és nem akarok senkinek megfelelni, nem kell nekem mindenkit ismerni, mindenkivel jóban lenni. A saját céljaim érdekelnek, és maga az, hogy majd én adjak valamit a nagyon nagy közösségnek, aki nyitott rá.
23/N és nem Budapest-i, ha ez is számít
A társadalmi státuszt sajnos már régóta szinte csak a pénz és a hatalom testesíti meg, nem pedig az intelligencia, az önismeret, az emberség.
Ezen az oldalon nem kapsz valós adatokat, azt sem fogják érteni, mit írsz. :D
Köszönöm a válaszokat.
Igen, tudom, hogy a pénz és a hatalom a domináns, de én nem csak ezeket a tényezőket szeretném szem előtt tartani. Sőt, ezeket háttérbe szeretném helyezni.
A felsorolt faktorok igen hasznosak.
Olvass Jordan Petersont, o eleg melyen fejtegeti a dominancia hierarchiák pazjchologiai hatasait.
En szemelyesen azzal mutatom a statuszom, hogy tiszteletremelto pizicioban dolgozok, jo vagyok abban amit csinalok, szép a lakasom, utazok, csinos a barátnőm, stb. Mivel masok altalaban ilyenben latjak a statuszt.
Saját magammal szembeni státuszindexem, ami számomra egyre fontosabb: több legyen bennem a jó, mint a rossz, amit nem is olyan egyszerű megvalósítani a mai világban. Folyamatos önvizsgálat kell hozzá.
Hogy társadalmilag ezzel az elvárásommal hol helyezkedem el? Szerintem a béka feneke alatt. De arra mindig van lehetőségem, hogy megválasszam azokat az embereket, akikkel érdemes együtt lenni.
Nagyon érdekes gondolatokat boncolgattok; csak így tovább, nagyon hasznosnak érzem soraitokat.
Akkor eddig ami szóba került, mint tényező: önismeret, intelligencia, pozíció, a legközvetlenebb ismerősök státusza, emberiesség.
Vajon az alázat, a jövőre vonatkozó reális kilátások és a stresszkezelsé belefér ebbe? Mit gondoltok?
*Foglalkoztat-e az, hogy milyen státuszban vagy-e a közösségben és ha igen, milyen magas a társadalmi státuszod?
Nem. Sosem érdekelt.
Az valódi alázat, amivel nem húzod le önmagad, hanem inkább felemel, nagyon nehezen teremthető meg, ahhoz önismeretileg már elég magasan kell lenni. Számomra példaértékű egy ilyen ember.
Ugyancsak olyan, aki a mindennapok stresszét átlátja, megszelídíti és a hatalma alá hajtja, önmagát fejleszti vele.
A jövőre vonatkozó reális kilátások úgy tűnnek, mintha csak az egyén szempontjából lennének fontosak, ugyanakkor társadalmilag ez lenne az a tényező, amire igazán lehetne alapozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!