A kisgyerekes anyukák miért éreznek kényszert, hogy hétre vagy hónapra pontosak odaírják a gyerekük korát valahova kerekítés nélkül?
A 34 hónapost véletlenül sem lehet "lassan 3 éves" gyereknek írni? Vagy a 12 hetest 3 hónaposnak. A másik kedvencem az volt, mikor egy anyuka leírta, hogy 6 hetes és 6 napos terhes. Olyan hatalmas gondot okoz kiírni, hogy 7 hetes terhes vagyok vagy ha nagyon pontos akar lenni, holnap lépek a hetedik hétbe... Mire jók ezek a matekpéldák, nem tökmindegy az a pár nap vagy nem lehet csak egyszerűen átváltani úgy, hogy 2 év és 10 hónap (a 34 hónapos esetében pl).
Hol van egyáltalán a határ, ahol képesek egyszerűsíteni? Vagy az 20 éves gyerekük is inkább 240 hós?
22 éves fiatal ember vagyok,nincs gyermekem és szerintem nem is lesz,elég nekem a keresztlányom is, most miért nem foglalkozom vele?
Mert sofőr vagyok ez pedig olyan meló ahol csak hétvégén tudsz otthon lenni, köszönjük szépen a le értékelést kedves utolsó ment a zöld kéz.
Ha téged kérdeznek, hogy hány éves vagy, te se azt mondod, hogy negyed százados, vagy hogy két évtizedes, hanem hogy 25 éves. Pedig ezer emberből a többi 999 ugyanúgy tojik pontos korodra.
Másrészt 3 éves korig még az orvos és a védőnő is hónapokban adja meg a kort, ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy a két éves az 24 hónapos, vagy 34. De ez mindenki másnak elég egyértelmű szokott lenni.
A terhesség kezdetétől kb 1 éves korig hetekben, majd 1-3 éves korig hónapokban számolják a gyerekek életkorát. Sőt terhesség alatt szűlésig x hét + y nap formátumban számolnak.
Hogy ki találta ezt ki és miért?
Nem tudom - de tény, hogy minden orvosi papíron, azaz nőgyógyásznál, genetikán, háziorvosnál, védőnőnél, vérvételeken, szűlészeten stb mindenhol így tartják számon a magzat életkorát, így írják rá minden leletre, a rendszerben így tartják számon.
Szűlést követően a csecsemőknél legalább a napokat már nem számolják, csak a betöltött heteket.
Tehát a gyermekorvos a kötelező és ajánlott oltásoknál, a védőnő a státusznál és kb bármely más egészségügyi problémával kapcsolatban hetek szerint számolják a baba életkorát.
Ha betöltötte az 1 évet, akkor már a védőnőnél, dokiknál, bölcsiben, fejlesztéseken is elvileg hónapokban számolják a kisgyermek életkorát, de itt néha lazítanak és pl 2 éves kor fölött csak a betöltött éveket számolják.
3 éves kortól pedig maradnak az évek...
Szóval ez nem egy fura heppje a szülőknek, hanem egy ránk kényszerített dolog, hiszen ha doki bácsinál, védő néninél hirtelen nem tudjuk megmondani, hogy pontosan mennyi idős is a csemeténk, fura, rosszalló pillantással találkozhatunk, amitől bizony rossz szülőnek hisszük magunkat és egyből betanuljuk azt a bizonyos számítási rendszert amit feltehetőleg az egészségügy talált ki.
Remélem érthető voltam, bár ha csak kötekedni akartál, akkor mindegy is!
Jaa, kimaradt, hogy ez kb. nemzetközileg így van szinte mindenütt - szerintem nem direkt akarják idegesíteni a "matekpéldákkal" a még gyermektelen értetlenkedőket, hanem valószínűleg komoly indokkal számolnak így, ugyanis minél kisebb a magzat vagy a baba, annál fontosabb az életkor pontos meghatározása - főként a helyes fejlődésmenet megállapítása miatt és a statisztikai adatok pontosítása miatt is. Így fejlődhet hatékonyabban az orvostudomány is.
A mai világban a lehetőleg minél pontosabb információk begyűjtése és azok széles körű megosztása teremti meg a leggyorsabb ütemű fejlődés alapjait minden téren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!