Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is utálja a rövidítéséket?

Más is utálja a rövidítéséket?

Figyelt kérdés
Sokszor olyan rövidítéséket találnak ki munkában, interneten aminek nincs semmi értelme. Sokszor ütközöm abba, hogy több időbe telik megérteni mit jelent a rövidítés, miközben egy tök egyszerű dologról van szó. Más is van így?

2020. júl. 15. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodtam milyen rövidítésekre gondolhatsz, de kapásból nem jutott eszembe semmi. A kb például szerintem tök jó, hogy nem kell kiírni, hogy körülbelül. Mondasz pár példát?
2020. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Y.
2020. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én például utálom a lol és ehhez hasonló szavakat...
2020. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
WTF
2020. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Én attól fejelem meg a falat, amikor itt valaki kisregényben válaszol, de a hogy helyett csak h-t ír.
2020. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pannaacs13 válasza:
Engem is nagyon idegesítenek. Főleg a "micsi",és a "h"
2020. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi tananyagban voltak hasonlók illetve bizonyos karrier utakon, főleg gazdasági téren. Például éves növekvési görbe helyett ÉNG - ez magában nem sok de amikor van 20 ilyen egy szövegben...
2020. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Hatékonyságot növelőnek tartom, de veszélye a belterjesség, amitől információt veszíthet a szöveg.


Hatékony példák:

Nem hallani, hogy azt mondják, általános forgalmi adó, azt hallani, ÁFA. Nem hallani, hogy Budapesti Közlekedési Központ, azt hallani BKK. Ritkán utaznak Magyar Állami Vasútak Korlátolt Felelősségű Tarsaságával, MÁV-val utaznak. EKG vizsgálaton voltam és nem Das Elektrokardiogramm vizsgálaton.


Kevésbé hatékony példa:

Fhpp-k beköltözése miatt az ingatlanok ára esett


Gépelt rövidítések chat alkalmazásokon teljesen elfogadottak:

LOL, afk, ack, BRB, n/a, dnd, k, kk, bb, gn, gg, hf, omg, rofl, y r u so srs, milf, gf, bf, omw, thx, ty, np, idk, IMHO, ...


Magyar chat rövidítések, amik elfogadottak: [link]


Az, h téged mi idegesít, azt te szabályzod. Más szóval saját magad bünteted mások dolgai miatt. De minek?...


Az oan és társai számomra vavaróak, ám olyan ritkán találkozom velük, és ha találkozom, megkérem a másikat, írja ki teljesen, mert nem ismerem a rövidítéseket. (sokkal kulturáltabb, mint beszólni és megkérni, hogy mondja meg az apjának, xarjon g3c1t anyja ravatalára... Bár itt gyakorin inkább az utóbbi dívik. Talán nem ismeri mindenki a netikettet. Vagy ezt tanulta a szüleitől.)


Aztán vannak a szak szavak rövidítése.

Abból is van mindenki által elfogadott, mint a http, tnt, egr, abs, led, nic, ft, kg, si..


De vannak kevésbé ismét TRA / HBR szavak.


Az égészseges kommunikáció része a nyelvi adaptáció / fejlődés. Ebbe bele tartozik a rövidítés is. Ám vannak esetek, amikor ezek hátráltatnak, ilyenkor jelezni kell a kommunikációs partnernek az elakadás tényét.

2020. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

yo, cinti vok nkd y baj h en igy irok? Ha zavar akkor kys de ha tenyleg megteszed akkor lmfao

most non mencinek erzed magad, igaz? imo meg kene tanulnod, h a neten igy chatelunk egymassal, mert nincs ido normalisan valaszolni lol

az ekezet pedig luxus, na pusy :*


(A fenti sorokat kéretik komoly szarkazmussal olvasni, egy kis brandy-t szürcsölgetve közben. Igen, én is hússzor agyrákot kaptam, mire leírtam és visszaolvastam. Igen, megértelek Kérdező, engem is rendkívüli módon idegesít.)

2020. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most jött velem szemben, hogy IRL. Utána kellett néznem, hogy az in real life rövidítése. :D
2020. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!