Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért ítélnek ennyire...

Sokan miért ítélnek ennyire látszatra?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem. És van egy osztálytársam. Ő dohányzik, szerintem legalább annyit bulizott, mint az egész osztály együttvéve, rengeteget káromkodik, hanyagul öltözködik.

És ugye kérdezgették itthon, hogy kinek hogy sikerült az érettségije, az utolsó éve stb. Kérdezték ilyen lekezelően, hogy "Hát az a tróger? Neki hogy sikerült?"

Én meg felvilágosítottam őket, hogy 4 éven át mindig kitűnő bizonyítványa volt, az érettségi átlaga meg bőven 90% fölött van két emelt érettségivel, tehát nálam bőven jobban teljesített.

És nem értem, miért kell ennyire látszat alapján megítélni mindenkit. Nekem legalábbis nem szégyen kimondani, hogy igen, az a srác tőlem nagyságrendekkel okosabb. Ehhez meg semmi köze a megjelenéséhez meg a stílusához, meg hogy kicsit vadabb kamasz. (Igen, az én családomban az érettségi még mindig téma...)


2020. júl. 1. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Csak az általánosítás miatt. Általában akik sokat buliznak, nem tanulnak mellette. De ő igen, és ezzel egyszerre éli meg a fiatalságát, és tanul is. Sokan vehetnének róla példát szerintem.
2020. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert nem ez az általános. 100-bol van 1 ilyen, a többiek meg szarul tanulnak. Én is folyton buliztam, nem tanultam jól, mert nem is volt rá időm a kocsmázás, stb. mellett és nincsenek szuperképességeim sem.
2020. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az ő esetében többről van szó, minthogy bulizik és szorgalmas is. Valószínűleg kimagasló, kiváló szellemi képességei lehetnek, odafigyel órán és már tudja is.
2020. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mit gondolnak a szülők? Szerintem az említett osztálytársadat sem érdekli. Én is hasonló voltam középiskolában, rengeteget buliztam, ittam, még egyéb dolgok is előkerültek néha. Ennek ellenére az én érettségi eredményeim nagyon jók voltak, 2-ből emelt szintet is csináltam. Van, akinek könnyen megy a tanulás. Én sosem magoltam órákat a tananyag felett, csak elolvasgattam, értelmeztem és készen is voltam. A “tipikus” jótanulók meg hosszú ideig szenvedtek fölötte.

Aztán nekem mondjuk eltűnt később ez a jó tulajdonságom, egyetemen már kevesebbet buliztam, viszont a tanulás is sokkal nehezebben ment, valahogy addigra már csak alig-alig tudtam rávenni magam a tanulásra.

2020. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!