Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember csak akkor élhet...

Az ember csak akkor élhet jól, ha jól házasodik?

Figyelt kérdés

Nem gondolom, hogy rosszul keresnénk vagy rosszul bánnánk a pénzzel. Többszörösét keressük az átlagbérnél, a húszas éveink végén vagyunk és egyszerűen nem jutunk sehova szinte. Vagy egy kislakásom, 30 négyzetméteres, amit rendberaktam, ebben élünk ketten. Párom oldaláról nincs semmink, én ezt nem tartom akkora gondnak, mert őszintén próbálok hinni benne, hogy megy ez ilyesmi nélkül is. De egyedül érzem magam komolyabb anyagi segítséget tekintve és egyedül kevésnek. Tudom, sokaknak ennyi sincs. Viszont sok dologban így is szegénynek érzem magam...


Benne vagyok pár csoportban, ahol nők beszélgetnek és osztanak meg dolgokat, illetve lakberendezéses csoportokban is. És olyan szép dolgaik vannak. Mindegyik mutogatja a szép kocsiját, a szép nagy fényes lakását, én meg annyira szégyellem, hogy itt tartok, pedig tényleg mindent megtettem, hogy jó állásom legyen és jól éljek... Hogy kuporgatom a pénzt fél éven keresztül, hogy megcsináltassak valamit és mkre eljutok oda, más meg leamortizálódik és kezdhetem előről felhozni magam a nullára. Azt sem tudom, hogy mikor tudok innen kitörni és venni majd egy nagyobb lakást... Minden annyira bonyolult és kilátástalan, pedig nem dőzsölünk. De egy szekrényt 3 hónapja akarok megvenni és mindig ott tartunk, hogy valami elromlik és arra kell. Autónk egyáltalán nincs, pármilliónk van megtakarításnak, nagyobb lakásra szánjuk talán valamikor 5-10 év múlva sikerül az is.


És nem tudom, nekik honnan van ennyi minden? Vagy csak azon múlik, hogy kinek milyen a párja? Minden rosszindulat nélkül, azért megnézem néha, hogy milyen ember rak ki képeket. Sokuk nem is dolgozik, vagy valami műkörmös szerű munkát végez... Akkor minden a férfin múlik? És ő hogy keres ennyit? Nem érzem magam koloncnak (és a páromat sem), mindketten igyekszünk és relatíve jól keresünk, de erre egyszerűen nem telik. Honnan van ezeknek az embereknek ennyi pénze, hogy pázsitos kert, napelemek, mindenféle csodaerkély, hatalmas kocsi és lakás, márványburkolat, minden van az otthonukban, pedig nem sokkal idősebbek nálunk? Büszke feleségek, nagy család...


Mintha nem ugyanabban az országban élnénk.


2020. jún. 25. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Vagy, ha nem házasodik meg 😊
2020. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, miért sírsz. Összehasonlíthatatlanul több mindened van, mint sokaknak.
2020. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam el a kisbetűs részt, de a kérdésre a válaszom: Nem.
2020. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nőként mondom, nem kell házasodni, de jól pasizni mindenképp.


Az én körömben nincs olyan nő, aki egyedül vitte sokra. Akik kimentek külföldre, kérdeztem, hogyan intéztek el mindent, "jaj, hát azt a Muci intézte".


Most van két kolléganőm, akik sírtak a korona elején, hogy semmi pénzük nincs félretéve, most meg egyéni vállalkozók lettek, kérdeztem, hogy anyagilag megéri? A pasija adta a pénzt. (Aki fél éve van vele.)


Nagyon sok ilyen van a környezetemben, én is kétségbe vagyok esve, mert én nem akarok párkapcsolatot, de egyetlen pozitív példa nincs előttem, hogy egy nő egyedül mindent elintéz, megold, kifizet.

2020. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Honna van? Hitelből. Csak azt nem fogja az orrodra kötni.


Hitelintézetnél dolgozom, látom, hogy sokan az újabb hitelből fizetik ki a régi hiteleiket.


Ne nézz fb-ot. lépj ki a csoportokból. Egyből szebb és elégedettebb lesz az életed.

2020. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másokhoz hasonlítani,saját életünket, élethelyzetünket nagyon romboló tud lenni! Bármilyen jó helyzetben leszel, mindig látsz olyat ami annál jobb! Becsüld meg amiben vagy és nézd azt hogy sokkal lejjebb is vannak emberek és tudnak kiegyensúlyozott vidám életet élni!

Ha szereted a párod és Ő is szeret, akkor legyél büszke magatokra! Ne a pénz legyen a fő (amit leírtál kicsit az jön le belőle)!

2020. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Válaszom : nem. Akkor ha már jó családba született. Ez már eleve segít abban hogy a megfelelő körbe kerülj ahonnan majd jó ferjet is foghass.

De ne ilyenekhez merd magad, mert szetstresszeled és hajtod magad hogy elerd azt a színvonalat, de megéri?

2020. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az én körömben nincs olyan nő, aki egyedül vitte sokra. "


De jó, hogy nem vagy az ismerősöm.

2020. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!