Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha félek...

Mit csináljak, ha félek orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy gyerekkoromban csomószor volt olyan, hogy hazaküldtek az iskolából mert a szüleim betegen is bevittek, mert "nem a lábad fáj, el tudsz menni iskolába", "bepótolni sokkal rosszabb lenne", "kibírod", "a doktornéni rájön, ha csak sumákolsz" stb. Mindig csak akkor vittek el fogorvoshoz is, ha a sulis kötelező fogászati ellenőrzés után kaptam róla papírt, de ha én mondtam, hogy szerintem valami nem oké vagy fáj, akkor nem. Nagyon csúnya volt a bőröm, folyton kipattogzott, tiszta zsír volt, fájt és már rajtam kívül is többen javasolták a bőrgyógyászt, de ők mindig lerendezték annyival, hogy "csak kamaszodik". Egy időben féltem, hogy elkaptam valamilyen fertőzést és szerettem volna elmenni nőgyógyászhoz, de arra is az volt a válasz, hogy "ennyi idősen nem kell". Az érettségi után nem tanultam tovább rögtön és nem is dolgoztam, ez idő alatt pedig nem fizették a tb-m, mert "minek az". Sajnos két fogamat ki kellett műteni (az egyiket ciszta miatt, a másik szimplán tönkrement és a sok javítgatás után már nem tudtak vele mit csinálni), de azt sem engedték pótoltatni, mert "ah, minek, jó az úgy amíg kevesebb hiányzik mint ami van". Utána is elmondta a fogorvos, hogy mit szabad fogyasztani (pl. tejterméket nem szabadott) és az egyik után nekem elég sokáig fájt is sajnos mert gyulladt volt, ezért nehezen tudtam enni... erre anyám vajas pirítóst csinált nekem napokig, hogy az biztos jó. Mindig kövér voltam, már gyerekkoromtól kezdve és többször nekifutottam már az életmódváltásnak (már amikor ennek tudatában voltam), de mindig az lett a vége, hogy akkor anyám sütötte tonnaszámra a lángost, szaggatta a nokedlit, sütötte a sütiket stb., mintha csak azért is csinálta volna és nem ehettem mást. Többen javasolták, hogy el kellene vinni kivizsgálásra (cukorbetegség, hormonproblémák stb.), de mindig csak legyintettek rá, hogy "ah, ugyan, biztos nincsen semmi baja". Szóval mindig így álltak hozzá, és sosem vettek semmit sem komolyan. Nekem meg sokáig ez volt a normális, mert ebben nőttem fel, szóval fogalmam nem volt, hogy most mivel kell ténylegesen elmenni orvoshoz, mit kell megnézetni, mi számít egyáltalán panasznak stb. Féltem, hogy hülyének néznek vagy lecsesznek, hogy eddig miért nem voltam vagy mit gondolok. Most 21 vagyok és már picit próbálnám jobban intézni ezt, de még a mai félek (nem is vagyok hozzászokva, félek, hogy nincs is semmi bajom és mindig mindent húzok halasztok) és nagyon nehezen tudom magam rávenni, hogy elmenjek. Most ez is biztos durván hangzik, de konkrétan a gyerekorvosnál voltam utoljára még 4 évvel ezelőtt amikor a jogosítványt csináltam és kellett az orvosi alkalmassági... Fogorvoshoz merek járni egyedül. Valahogyan annyira belém nevelték ezt, hogy nem szokás orvoshoz járni, mert nincsen semmi bajod és most is mindig csak ennyit mondanak, hogy "ugyan, az semmi".
2020. jún. 13. 21:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezzel szemben a nővéremnek (lassan 40) pedig ha csak egy szál haja is kihullik, akkor rögtön jajveszékelve futnak, hogy úristen, szegénynek mi a baja, menj el orvoshoz, járj utána, derüljön ki stb. Neki egy betegség miatt kellett diétát tartani, de érdekes módon neki lehetett külön főzni mindent stb., szóval nem értem. Másban amúgy egyáltalán nem tesznek közöttünk különbséget, sőt talán egy-két dologban még inkább felém billen a mérleg. Szóval abszolút nem is értem ezt.
2020. jún. 13. 21:46
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell félni.
2020. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi :)


Plusz még annyit hozzátennék, hogy a családban is van egy háziorvosi asszisztens és a diszkréció annyira jól működik, hogy konkrétan mindenki tud mindent mindenkiről. Az én háziorvosommal is nagyon jóban van, szóval ha elmegyek hozzá akkor kb. fél perc múlva tudja az egész család és az ismerősök, hogy nekem mi bajom van, miért voltam stb. Lehet hülyeség, de engem ez is frusztrál, mert szerintem ez egy privát dolog.

2020. jún. 13. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát a nőgyógyászhoz alapból is érdemes ellátogatni évente legalább még ha semmi bajod nincs is. Én magándokit javasolnék, igaz hogy nem olcsó, de ki lehet bírni. És akkor legalább az egész családod sem tudja meg.

Fogdokihoz is el lehet látogatni, hogy ránézzen minden rendben van -e vele. Ha picit lyukas a fogad, akkor érdemes már előbb betömetni , minthogy megvárd, hogy kilyukad.

Ezen kívül még biztos van egy csomó más amire érdemes, de én csak ennyit teszek meg.


Amúgy én ilyen doki fóbiás vagyok, szóval ezeken kívül én nem nagyon szoktam, csak ha már annyira fáj valami, hogy felkelni sem bírok :/

Plusz nálam is hasonló volt a helyzet gyerek koromban.

A hátammal probléma van, meg a lábammal is, és ha gyerekkorban normálisan helyre lett volna hozva, akkor most nem itt tartanék.

2020. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyszer menj el egy magán orvoshoz akár egy enyhe tünetekkel és vázold fel előtte a helyzetet, kérj tőle tanácsot hidd el sok ilyennel találkozott már


{amúgy ha a háziorvosod elkotyogja a titkaid akkor azzal megszegi az orvos-beteg titoktartást}

2020. jún. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!